Zpět na » Primera Division » Detaily dořešeny, Morata už je novým hráčem Atlética Madrid

Primera Division - Detaily dořešeny, Morata už je novým hráčem Atlética Madrid

Detaily dořešeny, Morata už je novým hráčem Atlética Madrid © marca.com - Álvaro Morata

0

Líbilo se

28.01. - Hotovo. Všechny drobné detaily byly dořešeny a Atlético Madrid už se může těšit z nové posily, jíž se stává útočník Álvaro Morata. Chelsea ho pustila na hostování, které bude trvat rok a půl, Atlético na něj navíc může v létě roku 2020 uplatnit přestupovou opci.

Vyřešeno. Atlético má ode dneška novou posilu, jíž se stal útočník Álvaro Morata. Po nejasnostech, které se v poslední fázi týkaly nejen uvolnění prostoru pod platovým stropem kádru, ale také o formě a opci, dospělo vedení Colchoneros s Chelsea k definitivní dohodě.

Morata zůstane v Atléticu zbytek této sezóny a ještě celou příští, tedy až do června roku 2020. Po tomto termínu může ještě Atlético uplatnit opci na přestup hráče. Ta není povinná, jak původně Chelsea usilovala. Oficiální výše uvedena nebyla, nicméně předpokládá se, že by měla činit zhruba 40, maximálně 45 milionů eur.

Španělský útočník by měl na Wanda Metropolitano pobírat přibližně 5 milionů eur a madridský klub za hostování zaplatí podle španělských zdrojů 5,5 milionů eur.

Mám velkou radost, jsem moc spokojený a hrdý, že tady mohu být. Nemohu se dočkat až začnu trénovat, potkám se se spoluhráči a nastoupím k zápasu," uvedl Morata, který fotbalové dětství strávil v akademii Atlética, kde mimo jiné působil s Davidem de Geou či Kokem, byť mezi dospělé vstoupil již v dresu úhlavního rivala Realu Madrid.

Právě madridskou minulost mu během sobotního duelu proti Getafe nemohli odpustit někteří příznivci, když skandovali hesla proti jeho přestupu.

Zajímavý je určitě i fakt, že Morata je dalším útočníkem, který přestoupil na trase Chelsea - Atlético. Před ním tak učinili Diego Costa, Fernando Torres či Mateja Kežman.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Eidur - 29.01. Odpovědět

No hurá. Sice je na tom ztráta 15,5 melounu eur, ale tak snad jim aspoň něco vydělal v marketingu Smajlík 2

Eidur

Pěkně podojená Chelski Smajlík 2 Smajlík 2

Bal-lack

Tak by nám mohli zpět poslat Antoine ne

CFCvirinho
Wazz - 29.01. Odpovědět

Smajlík 2 Jako Griezma? zůstal bych nohama na zemi..k Sarrimu se moc hráčů nehrne..ten má spíš svý koně...

Wazz
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články