Zpět na » Primera Division » Barcelona vyhrála poosmé v řadě a dál kraluje španělské lize, Real triumfoval na půdě Espanyolu

Primera Division - Barcelona vyhrála poosmé v řadě a dál kraluje španělské lize, Real triumfoval na půdě Espanyolu

Barcelona vyhrála poosmé v řadě a dál kraluje španělské lize, Real triumfoval na půdě Espanyolu © lfp.es - Barcelona slaví gól

2

27.01. - REVIEW Ani v katalánském derby v Gironě se Barcelona nezastavila. Díky gólům Semeda, jenž se trefil krátce po začátku zápasu a vůbec poprvé v dresu azulgranas, a Lionela Messiho ve druhé půli, vyhrála 2:0, v ligové soutěži poosmé v řadě a udržela si tak pětibodový odstup od druhého Atlética Madrid. Třetí je v tabulce Real Madrid, který vyhrál nad Espanyolem.

Girona FC 0:2 FC Barcelona

Góly: 9. Semedo, 70. Messi

ČK: 52. Espinoza

Girona: Bono - Alcalá, Espinosa, Juanpe - Porro, Pons, Granell (87. Paik), V. Fernández - Portu (82. Lozano), Stuani, Aleix Garcia (72. Douglas Luiz).

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet (79. Vermaelen), Alba - Rakitić, Busquets (84. Roberto), Arturo Vidal (60. Arthur) - Messi, L. Suárez, Coutinho.

Barcelona získala další tři cenné body na trávníku Girony. Cestu k nim měla umetenou už od deváté minuty, kdy se ve vápně dostal odražený balón k Semedovi, který ho nekompromisně napálil do sítě. Mohl tak slavit vůbec první branku za své rok a půl dlouhé působení v Barce. Brzy mohl ale vyrovnat domácí Alcalá, jeho hlavička ale přeletěla přes branku Ter Stegena. Ještě předtím se ale Girona dožadovala penalty poté, co Alba stáhl za dres Stuaniho. Dobrou šanci hned vzápětí promrhal Coutinho, který neuspěl tváří v tvář Bonovi.

(zdroj: lfp.es)

Nejlepší střelec domácích Stuani se stal ústřední postavou dalších domácích příležitostí. Ve 41. minutě jeho střelu vyrazil nohou gólman jen k Portuovi, jehož dorážku vykopával jako poslední instance na brankové čáře Piqué. Hned po přestávce jeho tvrdou střelu, byť mírně z úhlu, vyrazil Ter Stegen.

Důležitý okamžik přišel v 52. minutě, kdy dostal druhou žlutou Espinoza a Girona šla do deseti mužů. I tak ale o dvě minuty později znovu zahrozil Stuani, jeho nebezpečnou střelu uvnitř vápna kryl brankář hostí.

Nevyužité šance pak musely domácí mrzet, o to víc, když Messi v 68. minutě zvýšil stav utkání na 0:2. Jordi Alba dostal přihrávku do běhu, vrátil míč na střed, kde byl nehlídaný Argentinec, jenž lobem překonal Bona. Svoji mizernou formu ještě v nastaveném čase potvrdil Coutinho, dostal se do výtečné šance, kterou řešil hokejovým blafákem, ale proti gólmanovi Girony znovu neuspěl.

Espanyol 2:4 Real Madrid

Góly: 25. Baptistao, 82. Rosales - 4. a 45+1. Benzema, 15. Ramos, 67. Bale

ČK: 72. Varane

Espanyol Barcelona: Diego López - Javi López, Lluis López, Hermoso, Vilà (65. Rosales) - Baptistão (71. Piatti), Roca, Darder (76. Melendo), Álex López - Sergio García, Iglesias.

Real Madrid:
Courtois - Carvajal, Varane, Ramos (46. Nacho), Reguilón - Modrić (77. Marcelo), Casemiro, Kroos - L. Vázquez, Benzema, Vinícius (65. Bale).

Real Madrid prožil na stadionu Espanyolu vstup do zápasu z kategorie snů. Už ve 4. minutě získal Luka Modrić míč ve středu pole, rozhodl se ke střele, Diego López jeho ránu ještě kryl, ale dorážející Benzema už měl úlohu mnohem snazší - 0:1.

Uběhlo dalších jedenáct minut a Real měl náskok dvou branek. Po sražené střele Toniho Kroose kopal Bílý balet rohový kop, k hlavičce se dostal kapitán Sergio Ramos, který "padajícím listem" zaskočil gólmana domácích.

První ohrožení branky Realu zařídil ve 23. minutě Leo Baptistao, Courtois byl ale při jeho střele z úhlu pozorný. Nicméně po následném rohu už kapituloval. Střelecký pokus Didaca Vily se odrazil k Baptistaovi a ten balón nekompromisně poslal pod břevno - 1:2. Do kabin šli ale mnohem veselejším krokem hosté. Benzema si totiž narazil na hranici vápna míč s Viníciusem a technickou střelou placírkou na zadní tyč nachytal Lópeze - 1:3.

Dvě velké šance měl po přestávce v těsném sledu hostující tým. Nejprve Modrićův pokus skvělým zákrokem vytěsnil na roh Diego López, aby hned vzápětí o centimetry minula cíl křížná střela Benzemy. Cestu za záda gólmana Espanyolu si našel míč až v 67. minutě. To se prosadil po zranění se vracející Gareth Bale, který se dobře zorientoval ve vápně a namířil přesně k tyči - 1:4.

Nepříjemný moment přišel pro Real Madrid v 72. minutě. Varane totiž musel zatáhnout za záchrannou brzdu, stáhl k zemi pronikajícího Piattiho a dostal červenou kartu. Espanyol se v početní výhodě herně zvedl, šanci měl Sergio García, jehož lob vyhlavičkoval na brankové čáře Carvajal. Gólově se ale prosadil až v 82. minutě Rosales, který si zpracoval pas za obranu a z první propálil Courtoise. Real už ale třetí ligovou výhru v řadě udržel.

Další výsledky 21. kola:

Valladolid - Celta 2:1 (58. Plano, 71. Keko - 18. Sisto)
Atlético - Getafe 2:0 (27. Griezmann, 37. Saúl)
Sevilla - Levante 5:0 (49. Ben Yedder, 61. André Silva, 72. F. Vázquez, 80. Sarabia z pen., 90+1. Promes)
Leganés - Eibar 2:2 (46. a 68. En Nesyri - 29. Kike García, 35. Jordán)
Valencia - Villarreal 3:0 (5. Diakhaby, 51. Čeryšev, 86. Rodrigo)
Athletic Bilbao - Betis 1:0 (21. Muniain)
Real Sociedad - Huesca 0:0

Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.