Zpět na » Primera Division » Barcelonské šoky: 5 přestupových operací, kterými azulgranas konsternovali fotbalový svět

Primera Division - Barcelonské šoky: 5 přestupových operací, kterými azulgranas konsternovali fotbalový svět

Barcelonské šoky: 5 přestupových operací, kterými azulgranas konsternovali fotbalový svět © skysports.com - Kevin Prince Boateng

3

Líbilo se

23.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Kevin Prince Boateng je od včerejška novou posilou Barcelony. A ruku na srdce, je to hodně nečekaná posila. Bez přehánění šokující. Jenže není jediným hráčem poslední doby, jehož transfer způsobil pořádný šok a poprask. Pojďme si jemu podobné případy zrekapitulovat.

Jeison Murillo

Na konci roku Barcelonu trápily problémy s personálním obsazením postu stopera. Navíc koleno Samuela Umtitiho neposkytovalo úplnou jistotu uzdravení v krátkém časovém horizontu, Belgičana Vermaelena a jeho neustálé marodění už ani nemá cenu zmiňovat. Azulgranas tak v prvním týmu zůstali zdraví jen Piqué a Lenglet. Proto se vedení poohlíželo po novém hráči. Ovšem informace o tom, že se jím stane nevyužívaný stoper Valencie Jeison Murillo zaskočila úplně všechny. Hostování hráče navíc může Barca v létě poměnit v přestup po splacení 25 milionů eur. Předtím byl v souvislosti s posílením postu zmiňován De Ligt nebo Christensen z Chelsea.

Paulinho

Barcelona ve své historii uskutečnila hned několik transferů, které akorát tak u fanoušků způsobily nechápavé kroucení hlavou. A Paulinho byl jedním z nich. V létě roku 2017 byli Katalánci spojováni s potencionálními přestupy fotbalistů zvučných jmen. Proto když vyplul na povrch příchod tohoto silově založeného Brazilce, mnozí to považovali za žert. Tím spíše, že ho Barcelona kupovala z Číny, kde hrál rok a půl a navíc musela zaplatit výkupní klauzuli 40 milionů eur. Paulinho ale předvedl, že i se svým odlišným stylem hry, než je ten typický barcelonský, může uspět. Vstřelil nečekaně hodně gólů, nicméně postupně jeho výkonnost upadala. Nakonec ho Barca prodala s mírným ziskem zpět do Číny.

Neymar

Asi největší šok. Ačkoliv tentokrát šlo o přestup směrem ven z klubu. Nikdo si nedokázal představit, že by Neymar někdy opustil Barcelonu, kde ho fanoušci měli rádi a lajna MSN byla největší hrozbou pro všechny protivníky. Nicméně Paris St. Germain nabídlo Neymarovi tučnou smlouvu a vykoupilo ho z Barcy za nevídaných a dodnes rekordních 222 milionů eur. Azulgranas nemohli dělat vůbec nic...

Malcom

Další transfer, který konsternoval doslova každého. V létě byl totiž Malcom už domluven s AS Řím, fanoušci už na něj čekali, aby novou posilu z Bordeaux přivítali na Olympijském stadionu. Jenže do téměř uzavřeného přestupu se vmísila Barcelona. Přeplatila římský klub, do Bordeaux poslala o devět milionů eur víc - 41 milionů eur - a hráče získala. Ovšem na čí doporučení? Těžko říct, trenér Valverde s ním totiž vůbec nepočítá.

Kevin Prince Boateng

Další transfer nad nímž se více méně vznáší otazníky. Po odchodu Munira do Sevilly bylo zřejmé, že se Barca pokusí přivést útočníka. Jmen, která se probírala, byl nespočet. Ovšem, že to nakonec bude 32letý hráč Sassuola, bylo opravdu šokující. Barcelona ho dokonce v létě může koupit za 8 milionů eur. Obavy spíše budí jeho kontroverzní povaha, která dokáže nadělat v kabině problémy.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sportskeeda.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články