Zpět na » Primera Division » Barcelona porazila Leganés a dál drží pětibodový náskok v čele

Primera Division - Barcelona porazila Leganés a dál drží pětibodový náskok v čele

Barcelona porazila Leganés a dál drží pětibodový náskok v čele © lfp.es - Leo Messi

2

20.01. - REVIEW Barcelona si může po dnešku odškrtnout další překážku na cestě za obhajobou mistrovského titulu. Na domácím stadionu Camp Nou porazila Leganés 3:1. Velmi dobrý zápas odehrál Dembélé, který Barcelonu dostal do vedení, po vyrovnání Braithwaitem se střelecky prosadili Luis Suárez a Messi. Barcelona tak v čele La Ligy drží pětibodový náskok před Atléticem.

FC Barcelona 3:1 Leganés

Góly: 32. Dembèlé, 71. L. Suárez, 90+2. Messi - 57. Braithwaite

Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Piqué, Vermaelen, Alba - Aleñá (64. Messi), Busquets, Arthur (64. Rakitić) - Dembèlé (69. Malcom), L. Suárez, Coutinho.

Leganés: Cuéllar - Tarín, Omeruo, Siovas - Nyom, Vesga (86. Eraso), Óscar Rodríguez (86. El Zhar), Recio, J. Silva - Braithwaite (78. Santos), En-Nesyri

Barcelona proti soupeři ze druhé poloviny tabulky bez odpočívajícího Lionela Messiho, který zůstal sedět jen na lavičce, rozhodně nepředváděla nijak oslnivý výkon. Obligátní územní převaze scházely gólové šance a první střela na branku azulgranas přišla až po trestném kopu Suáreze z 26. minuty.

Ještě předtím, v deváté minutě, výborně hrající Dembélé vyhrál na pravé straně běžecký souboj proti Silvovi, ale jeho přihrávka pod sebe naslepo nenašla žádného spoluhráče.

Přesto to byl francouzský fotbalista, který dostal po půlhodině hry Barcelonu do vedení. Z levé strany mu přihrál Jordi Alba a z prvního doteku lehkou technickou střelou přesně trefil tyčku, od níž se balón odrazil za brankovou čáru - 1:0.

Před poločasem se ještě do dobré šance řítil Dembélé, znovu přihrál pod sebe, ale Coutinho ze slušné pozice branku vůbec netrefil.

Druhá půle odstartovala další nepřesnou střelou Coutinha. Barcelona nabízela stejný obrázek jako v první části, tedy územní převahu, ale problémy v předfinální či finální fázi. A když Leganés podniklo v 57. minutě brejk, zaplatili za to domácí vyrovnávací brankou. En-Nesyri pláchl po pravém křídle, předložil míč na Braithwaitea, který srovnal stav skóre - 1:1.

Do hry po hodině hry naskočil i Messi a za pár minut pobytu na trávníku pomohl Barceloně převážit stav zápasu na svoji stranu. V 71. minutě vypálil, Cuéllar jeho ránu stačil ještě vyškrábnout, ale pouze k Suárezovi, který míč doklepl do sítě. Celou akci ještě posuzoval VAR, ale stížnosti hráčů Leganés, kteří protestovali proti kontaktu uruguayského střelce s brankářem, byly marné - 2:1.

Krátce po vedoucím gólu mohl skóre navýšit znovu Suárez po narážečce s Albou, ale tentokrát ho Cuéllar vychytal. Zahřmělo i na druhé straně, kde se ocitl v dobré pozici Santos, ale včas mu míč odebral Vermaelen, který dnes dostal v základní sestavě přednost před Lengletem. V nastaveném čase pak definitivu pod výsledek přidal Messi po přihrávce Jordiho Alby.

Výsledky 20. kola Primera División:

Getafe - Alavés 4:0 (33. z pen a 88. Mata, 46. a 55. J. Molina)
Real Madrid - Sevilla 2:0 (78. Casemiro, 90+2. Modrić)
Huesca - Atlético Madrid 0:3 (32. Lucas Hernández, 54. Arias, 72. Koke)
Celta Vigo - Valencia 1:2 (42. Araujo - 73. Torres, 85. Rodrigo)
Betis - Girona 3:2 (12. Tello, 54. Morón, 90+4. Canales z pen. - 36. Aleix Garcia, 44. Doumbia)
Villarreal - Athletic Bilbao 1:1 (71. Ekambi - 19. J. Costa vlastní)
Levante - Valladolid 2:0 (42. Coke, 90+5. Roger)
Rayo - Real Sociedad 2:2 (22. Comesaña, 28. Embarba - 39. H. Moreno, 82. Willian José)