Zpět na » Primera Division » Barcelonu k postupu do čtvrtfinále poháru dotáhl dvěma góly Dembélé

Primera Division - Barcelonu k postupu do čtvrtfinále poháru dotáhl dvěma góly Dembélé

Barcelonu k postupu do čtvrtfinále poháru dotáhl dvěma góly Dembélé © sport.es - Ousmane Dembélé

2

17.01. - REVIEW Ousmane Dembélé se stal hlavní postavou osmifinálové odvety poháru Copa del Rey, v němž musela Barcelona obracet týden starý nepříznivý výsledek 1:2 z prvního duelu. Dík francouzskému mladíkovi se jí to už po půlhodině podařilo, pojišťovací třetí trefu přidal ve druhém poločase Lionel Messi.

Barcelona 3:0 Levante

Góly: 30. a 31. Dembélé, 54. Messi

Barcelona: Cillessen - Semedo, Murillo, Lenglet, Alba (76. Roberto) - Rakitić, Arthur, Vidal - Dembélé, Messi, Coutinho (64. L. Suárez)

Levante: Aitor Fernández - Rober, Postigo (71. Jason), Cabaco - Coke, Campaňa (69. Doukouré), Prcić, Simon - Mayoral (62. Dwamena), Bardhi, Boateng

Cestu za obratem nepříznivě se vyvíjející osmifinálové dvojbitvy začala Barcelona podle očekávání aktivně. V 15. minutě vyzkoušel z přímého kopu pozornost Aitora v brance Messi, minutu poté pálil těsně nad Coutinho. Efektní zakončení koníčkem od Vidala ve 24. minutě skončilo jen o milimetry nad horní tyčkou.

Gólově zahřmělo až po půlhodině hry. A v rychlém sledu hned dvakrát. V obou případech byl střelcem Dembélé a pokaždé měl i velký kus štěstí, že se míč za brankovou čáru vůbec dostal. Při první brance mu Messi přistrčil míč, mladý Francouz si seřizoval mířidla a připravoval se ke střele, nicméně vracející se Cabaco ve skluzu při snaze odkopnout míč trefil pouze holeň Dembélého a od ní míč doputoval do branky. Také u druhého zásahu si asistenci připsal Messi, když vyslal Ousmaneho do sóla. Ten nasadil Aitorovi blafák, dostal se přitom z ideálního střeleckého úhlu, přesto ještě vystřelil. Jeho rána by možná minula vzdálenější tyč, ovšem zasahující gólman Levante si ji nešťastně srazil do vlastní branky sám.

V rychlém sledu následovaly další nájezdy barcelonských hráčů jeden na jednoho, tváří v tvář Aitorovi. Ve 38. minutě ale Messi trefil jen brankářovo koleno a Dembélé snahu o lob namířil mimo tyče.

Potřetí se za záda Aitora trefil Coutinho. Zásah z 50. minuty ale ještě nemohl být uznán, neboť střelec byl v postavení mimo hru. Ovšem akci z 54. minuty, jíž rozehrávkou do strany rozjel Dembélé na Semeda, jenž vrátil před branku na Messiho, který se zblízka nemýlil, už nebylo z hlediska pravidel co vytknout.

Do dobré příležitosti se ale dostali i hosté. Boateng se protáhl kolem Lengleta v 68. minutě, ale střela z jeho kopačky skončila jen na boční síti. V 73. minutě vyslal do brejku Dembélého Lionel Messi, střela hráče s číslem 11 na dresu ale skončila těsně vedle tyče. Chytrým obloučkem se v 76. snažil přelstít střídající Luis Suárez Aitora, ten byl ale pozorný a pokus mu vytěsnil nad břevno. V 90. minutě trefil Boateng jen brankovou konstrukci a tak se celkovým skóre 4:2 probojovala do čtvrtfinále Copa del Rey Barcelona.

Čtvrteční výsledky Copa del Rey, tučně vytištěné týmy postupují

Espanyol - Villarreal 3:1 (34. Piatti z pen., 37. Iglesias z pen., 74. Iglesias - 42. Chukwueze) - 2:2
Real Sociedad - Betis 2:2 (40. Zubeldia, 62. Merino - 37. Canales, 70. Moron) - 0:0

Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.