Zpět na » Primera Division » Je ohrožena budoucnost Garetha Balea v Realu Madrid? Teď už nejde jen o fotbal

Primera Division - Je ohrožena budoucnost Garetha Balea v Realu Madrid? Teď už nejde jen o fotbal

Je ohrožena budoucnost Garetha Balea v Realu Madrid? Teď už nejde jen o fotbal © FotbalPortal.cz - Gareth Bale

2

Líbilo se

17.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE O možném odchodu Garetha Balea z Realu Madrid se spekulovalo loni v létě poměrně často. Ještě předtím, než sbalil kufry Cristiano Ronaldo, byl velšský útočník zmiňován v souvislosti s transferem zpět do Premier League, kde o něj největší zájem měl jevit Manchester United. Nyní by se spekulace o spojení s Red Devils mohly vrátit. Na vině ale tentokrát není fotbal, ale politika.

Včera totiž neprošel v britském parlamentu návrh dohody o podmínkách odchodu Velké Británie z EU. Spojenému království hrozí takzvaný tvrdý brexit bez dohody. To by znamenalo, že na Británii bude pohlíženo jako na kteroukoliv jinou zemi mimo Evropskou unii. S platností od půlnoci z 29. na 30. března 2019.

S tím samozřejmě souvisí i povinnost všech občanů pracujících v zahraničí mít pracovní povolení. Takových lidí je po Evropě 800.000, ve Španělsku kolem 300.000. Mezi nimi i Gareth Bale, útočník Realu Madrid. „Zahraniční fotbalista potřebuje povolení od španělské vlády k životu a práci ve Španělsku. Existuje norma, díky níž je získání takového dokumentu jednodušší v případě, že vlastníte nemovitost v hodnotě vyšší jak 500.000 eur, či máte ,speciální´ práci," uvedl pro ESPN advokát Juan Ignacio Navas.

Ale nejde jen o pracovní povolení. Ve španělské nejvyšší soutěži La Lize smí mít kluby na soupisce pouze tři hráče s původem mimo území EU. S platností brexitu by za takového hráče byl považován i Gareth Bale. Vedle něj mají takový status ještě Casemiro a Federico Valverde. Tím pádem by Bale znemožnil nasazování Brazilce Viníciuse v zápasech Primera División. Vinícius je oficiálně hráčem B týmu Realu Madrid Castilla, což dokazuje i jeho číslo dresu 28. Hráči zapsaní na soupisce prvního týmu totiž musí mít dle regulí čísla od 1 do 25.

Rozlousknout tento problém by mohl Casemiro. Ten má zažádáno o španělské občanství, nicméně v jeho případě ještě nebyly dotaženy do konce potřebné administrativní úkony.

Proto se znovu spekuluje o tom, že by budoucnost Garetha Balea mohla být na britských ostrovech. Jenže od chvíle, kdy ho z United lákal José Mourinho, už jsou dávno pryč. Na lavičce Rudých ďáblů nyní sedí Ole Gunnar Solskjaer.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Jeden z nejosklivejsich lidi co jsem kdy videl.

BeckhamKakaZidane
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články