Zpět na » Primera Division » Real Madrid jde sice v poháru dál, v Leganés ale opět nepřesvědčil

Primera Division - Real Madrid jde sice v poháru dál, v Leganés ale opět nepřesvědčil

Real Madrid jde sice v poháru dál, v Leganés ale opět nepřesvědčil © as.com -

1

16.01. - REVIEW Real Madrid se klasifikoval do čtvrtfinále Copa del Rey. Vděčit za to ale může náskoku z prvního zápasu, v němž porazil Leganés 3:0. V odvetě totiž nijak nepřesvědčil, když na stadionu Butarque podlehl gólem Braithwaitea 0:1.

Leganés 1:0 Real Madrid

Gól: 30. Braithwaite

Leganés: Cuellar - Juanfran, Bustinza (70. En Nesyri), Omeruo, Siovas, Kravets (75. Silva) - Eraso, Recio, Gumbau (63. Arnáiz) - Sabin, Braithwaite

Real Madrid: Navas - Odriozola, Varane, Nacho, Reguilon (46. Ceballos)- Valverde, Casemiro, Marcelo - Lucas (86. Brahim), Junior Vinicius, Isco (68. Cristo)

Dlouhou dobu se na stadionu Butarque hrálo bez vyložených šancí. Leganés ale postupně svoji územní převahu vyjádřilo náznaky šancí zhruba po dvaceti minutách. Nejprve centr z pravé strany nedokázal do sítě dostat Gumbau a z dorážky ani Kravets, pár minut nato se po přihrávce z druhé strany od Recia nedokázal prosadit Braithwaite, jenž míč těsně minul. Stejný hráč pak o chvilku později od levé čáry centroval znova a Sabin Merino hlavičkoval jen o centimetry vedle.

Jedinou větší možnost si připsal Real ve 29. minutě, kdy podnikl Bílý balet brejk, ale zakončující Isco se střelou dlouho otálel a jeho pokus mu zblokoval vracející se domácí obránce. Vzápětí šlo Leganés do vedení. Další míč z křídla hlavičkoval Braithwaite nejprve jen do tyče, nicméně ve shluku hráčů se k němu balón ještě vrátil a dánský útočník ho dostal do sítě - 1:0.

Do druhého poločasu vstoupil madridský Real přeci jen s větší aktivitou, převzal od Leganés iniciativu, jenže k tomu, aby si vytvořil nějakou vážnější příležitost, z níž by ohrozil Cuéllara v bráně, to bylo málo. Naopak, nerozhodnost mezi Varanem a Odriozolou mohl využít v 68. minutě ke vstřelení branky střelec prvního gólu Braithwaite.

O čtyři minuty později nevyužil Vinícius svého ideálního postavení při zakončení než ke střele do Cuéllarra. Leganés v závěrečné desetiminutovce nejprve zahrozilo po hlavičce Braithwaitea, z následující akce pak Sabin Merino pálil těsně nad.

V 90. minutě měl asi největší šanci Realu střídající Brahim Díaz, jemuž Vinícius poslal míč od postranní čáry směrem do vápna, kde stál úplně sám. Jenže mu balón při zpracování odskočil, trefil jen brankáře a od něj se míč odrazil pouze do tyčky.

V samotném závěru se ještě dvakrát blýskl proti střelám Merina a Braithwaitea Keylor Navas. Real tak díky náskoku 3:0 z prvního zápasu postoupil do čtvrtfinále španělského poháru.

Další výsledky odvetných zápasů osmifinále Copa del Rey. Tučně vytištěné týmy postupují

Valencia - Sporting Gijón 3:0 ((66. a 76. Mina, 89. F. Torres) první zápas 1:2
Valladolid - Getafe 1:1 (50. Verde - 29. Ángel z penalty) - 0:1
Atlético Madrid - Girona 3:3 (12. Kalinić, 65. Correa, 83. Griezmann - 36. Valery, 58. Stuani, 87. Doumbia) - 1:1
Sevilla - Athletic Bilbao 0:1 (77. Guruzeta) - 3:1

Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.