Zpět na » Primera Division » 5 důvodů proč chce Real Madrid koupit Christiana Eriksena

Primera Division - 5 důvodů proč chce Real Madrid koupit Christiana Eriksena

5 důvodů proč chce Real Madrid koupit Christiana Eriksena © goal.com - Christian Eriksen

1

Líbilo se

16.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Real Madrid má jako jeden z přestupových cílů stanoveno angažování dánského záložníka Tottenhamu Christiana Eriksena. Možná už v zimě, ale spíše až v létě se do jeho transferu pořádně opře. Zde je pět důvodů, proč se v madridském klubu domnívají, že získat tohoto fotbalistu by bylo pro klub velmi výhodné.

Jeho výkony proti Realu v Lize mistrů

Vedení Realu Madrid už dánského středopolaře sleduje delší dobu a má o něm tudíž podrobné informace. Nicméně z jeho výkonů, které podal během loňské sezóny Ligy mistrů při vzájemných zápasech, byli zástupci Realu více než příjemně překvapeni. V zápase na Bernabéu obdivovali jeho schopnosti vyvážet balón ze zadních pozic směrem kupředu, ve Wembley na sebe upoutal vstřelenou brankou, kdy si nekomplikoval situaci hledáním lépe postavených spoluhráčů. A bylo toho samozřejmě víc.

Konec smlouvy 2020

Další argument, který hraje do karet Realu Madrid. Tottenham se sice ohání rekordní přestupovou sumou přes 200 milionů liber, za níž je ochoten Eriksena pustit. Jenže tato okolnost a fakt, že Dán zatím nemá zájem podepsat nový kontrakt, situaci Londýňanům moc neulehčuje. Podobné panorama bylo i v případě Toniho Kroose, jehož nakonec Bayern prodal rok před vypršením kontraktu za výprodejovou cenu.

Dobrá náhrada za Modriće

Přestože má Luka Modrić s Realem platnou smlouvu, byl by Eriksen jeho dobrou náhradou. A chorvatský fotbalista by měl uvolněné ruce pro případné jednání s Interem Milán. Eriksen sice kdysi v Odense začínal jako podhrotový hráč, ale postupně se jeho pozice posouvala dozadu a nyní je jeden z nejlepších středopolařů na světě. Je jedním z motorů Tottenhamu, vytváří hru, je přímočarý, dokáže zaútočit, je schopen vstřelit gól a navíc velmi době zahrává standardky.

Mladý, ale zkušený

Přes svůj relativně nízký věk (26 let) je ošlehaný těžkými bitvami. Z Odense přestoupil už v 16 letech do Ajaxu, v roce 2013 pak rozšířil řady Spurs. V 18 letech už hrál na mistrovství světa a stal se tak nejmladším hráčem šampionátu v Jižní Africe 2010. Na profesionální úrovni sehrál 415 zápasů (162 v Ajaxu, 253 za Tottenham), ve kterých dal 94 gólů. Za reprezentaci Dánska nastoupil do 85 utkání.

Jednání s prezidentem Spurs by nemusely být tak obtížné

Prezident Tottenhamu Daniel Levy dokázal vždycky z Realu vyždímat tolik, kolik chtěl a někdy možná i více. Ať už při přestupech Modriće (2012), nebo o rok později v případě Balea. Pokaždé šlo o operace v závěru přestupového okna, Bílý balet byl pod tlakem a hráči dobře ošetřeni smlouvou. Teď už pozice Levyho pro potencionální jednání není tak pevná. Hráči končí kontrakt za rok a prezident Tottenhamu už musí přemýšlet jinak.

Dokonce už zvažoval případný odchod Eriksena. „Eriksen je samozřejmě velmi důležitý hráč, a každý trenér ho samozřejmě chce mít v týmu, ale nakonec je to obchod a je tu několik stran, které mají odlišné zájmy. Bylo by skvělé, kdyby tady zůstal, ale když ne, je jeho právo dělat, co uzná za vhodné," připustil Levy.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
kopacak - 16.01. Odpovědět

Škoda Smajlík 3

kopacak

Řeknu vám jedno: nepřijde.

sonnyblack
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články