Zpět na » Primera Division » Barca dosáhla šesté ligové výhry v řadě, Real vybojoval tři body nad Betisem

Primera Division - Barca dosáhla šesté ligové výhry v řadě, Real vybojoval tři body nad Betisem

Barca dosáhla šesté ligové výhry v řadě, Real vybojoval tři body nad Betisem © dailymail.co.uk - Barcelona vyhrála nad Eibarem 3:0

2

13.01. - REVIEW Barcelona se dál drží v čele tabulky španělské ligy. Doma na Camp Nou totiž zdolala Eibar a odpověděla tak na odpolední výhru Atlética Madrid nad Levante. Katalánský celek dostal do vedení v první půli Luis Suárez, další dva góly pak přidali barcelonští po přestávce. Messi vsítil svůj 400. gól v La Lize a druhou branku v zápase vsítil Suárez. Tříbodový zisk slaví i Real Madrid, který zvítězil 2:1 na stadionu Betisu Sevilla.

FC Barcelona 3:0 Eibar

Góly: 19. a 59. L. Suárez, 53. Messi

Barcelona: Ter Stegen - Roberto (83. Semedo), Piqué, Lenglet, Alba - Rakitić, Busquets (66. Arturo Vidal), Arthur (72. O. Dembèlé) - Messi, L. Suárez, Coutinho

Eibar: Riesgo - Peña, Arbilla, Bigas, José Ángel - Escalante (83. Kike García), Diop - Orellana, Jordán, Cucurella (64. De Blasis) - Enrich (85. Cardona).

Barcelona do dnešního zápasu nevstoupila úplně nejlépe. Opticky víc ze hry měl překvapivě hostující celek. Nicméně tu nedokázal ale přetavit v gólové příležitosti. Největší měl zřejmě Sergi Enrich ve 27. minutě, ale jeho hlavička šla mimo tři tyčky. Stejně jako chvíli poté střílel Sergi Roberto s podobným výsledkem.

V tu dobu už ale Barcelona vedla a úspěšným střelcem byl Luis Suárez. Dopředu ho vyslal Coutinho, který tentokrát dostal přednost v sestavě před Dembélém a uruguayský fotbalista obstřelil vyběhnuvšího Riesga na zadní tyč.

Na začátku druhého poločasu ale Barcelona rozpoutala smršť šancí, z nichž se nakonec narodily dva góly. V 53. minutě zakombinovali v šestnáctce Coutinho, Suárez a akci zakončil Messi. Pro něj to byl nejen sedmnáctý gól v probíhajícím ročníku, ale také celkově jubilejní 400. gól ve španělské lize.

Hned vzápětí měl Suárez šanci zvýšit na 3:0, Jordi Alba mu poslal z levé strany míč přímo na hlavu, ale jeho pokus mířil přímo doprostřed brány, kde stál připravený Riesgo. Pár sekund nato gólman Eibaru zblokoval střelu Coutinha a hned vzápětí i střelu Messiho, jenž obdržel pas od Coutinha. V 59. minutě ale přeci jen Eibar inkasoval. Rychle rozehrané autové vhazování od Sergiho Roberta převzal Luis Suárez a šajtlí nad nohou Riesga zvýšil na 3:0.

Barcelona po šesté výhře v řadě má v čele La Ligy stále pětibodový náskok na druhé Atlético Madrid.

Betis Sevilla 1:2 Real Madrid

Góly: 68. Canales - 13. Modrić, 88. Ceballos

Betis: Pau López - Barragán, Mandi, Bartra, Guerrero (67. Tello) - Lo Celso, W. Carvalho, Guardado (85. Boudebouz) - Joaquín, Sanabria (87. Morón), Canales.

Real Madrid: Navas - Varane, Ramos, Nacho Fernández - Carvajal, Modrić, Casemiro, Valverde (81. Brahim Díaz), Reguilón (74. Ceballos) - Benzema (46. Cristo), Vinícius Júnior

Real Madrid získal veledůležité tři body na stadionu Benita Villamarína v Seville. Betis měl v podstatě celý zápas herní převahu, podle statistik činila 73 procent držení míče, nicméně doplatil na produktivitu a nízkou tvorbu šancí. Bílý balet naopak z první střely na bránu šel do vedení. Sražený pokus Carvajala si našel ve 13. minutě cestu k Modrićovi, který ho bez rozpaků napálil do branky Pau Lópeze.

Ve 30. minutě skvělou příležitost zazdil Vinícius. Míč mu předložil Benzema jak na zlatém podnose, ale mladý Brazilec trefil jen brankáře. Ještě větší tutovku měl k dispozici Valverde, Vinícius ho poslal do sóla, jenže když se hostující záložník hotovil ke střele, dostihl ho Barragán a skvělým obraným zákrokem mu míč sebral. Až těsně před půli se o ohrožení brány Navase postarali i domácí. Canales z přímého kopu mířil těsně vedle.

Hned po pauze pálil stejný hráč do náruče kostarického brankáře. Převaha domácích pak začala narůstat, po hodině hry mířil těsně vedle Guardado a vyrovnání se verdiblancos dočkali nedlouho poté. Lo Celso procedil kolmici na Canalese, který tváří v tvář vyzrál na Navase, když mu míč prostřelil mezi nohama do sítě. Celou situaci ale ještě musel posvětit VAR kvůli domnělému ofsajdovému postavení střelce.

Trenér Realu Solari měl ale nakonec zlatou ruku, když ve druhém poločase poslal do hry Daniho Ceballose, bývalého hráče Betisu. V 84. minutě totiž z přímého kopu vystřelil pro Real tři zlaté body, díky nimž se Real posunul na čtvrté místo v tabulce.

Další výsledky 19. kola La Ligy:

Rayo - Celta Vigo 4:2 (4., 37. a 77. De Tomás, 90+1. Bébé - 13. N. Araujo, 18. Gómez z pen.)
Leganés - Huesca 1:0 (74. En Nesyri)
Valencia - Valladolid 1:1 (71. Parejo - 82. Alcaraz)
Girona - Alavés 1:1 (11. Stuani - 51. Bastón)
Villarreal - Getafe 1:2 (76. Cabrera vlastní - 52. J. Molina, 89. Ángel)
Atlético Madrid - Levante 1:0 (57. Griezmann z penalty)
Athletic Bilbao - Sevilla 2:0 (23. a 84. Williams)