Zpět na » Primera Division » Jestli koupíme Moratu? Je to dobrý útočník, odpověděl vyhýbavě trenér Barcelony

Primera Division - Jestli koupíme Moratu? Je to dobrý útočník, odpověděl vyhýbavě trenér Barcelony

Jestli koupíme Moratu? Je to dobrý útočník, odpověděl vyhýbavě trenér Barcelony © express.co.uk - Morata & Valverde

0

Líbilo se

13.01. - Dnes čeká na Barcelonu ligové utkání s Eibarem, jímž se uzavře první polovina španělské nejvyšší soutěže. Vstoupí do něj již bez útočníka Munira, který přestoupil do Sevilly. Náhradu za něj zatím Barca nepřivedla, ale poslední dobou se mluvilo o Álvaru Moratovi z Chelsea.

Hráč s madridskou minulostí není v Chelsea vůbec spokojený a jeho jméno je nejvíc zmiňováno s možným odchodem z klubu už teď v lednu. Paradoxně mezi jeho možnými budoucími angažmá je i Barcelona, což by pro bývalého hráče konkurenčního Realu bylo hodně pikantní. Ovšem dle španělských novinářů tato varianta vyloučena není. Nevyvrátil ji ostatně ani trenér Valverde, který odpověděl na přímý dotaz velmi opatrně a diplomaticky: „Řeknu to samé co o Neymarovi. Je to skvělý hráč, kterého velice respektujeme a který hraje v jiném klubu."

Kategoricky nevyloučil ani možnost, že by přišel jiný forvard. „Musíme zvážit, jestli budeme někoho kupovat. Je jasné, že po odchodu Munira máme volné místo, zraněný je také Rafinha. Jeho absenci můžeme pokrýt Aleñou, to je ale spíše záložník. Přestupové okno je otevřené, uvidíme, jestli nějakého hráče přivedeme. Musíme brát ohled také na ekonomickou stránku věci. Pokud nikoho nekoupíme, budeme si muset vypomoci v béčku. Tam je ale Abel zraněný a máme tak jenom Mújicu, který navíc proti Eibaru nemůže hrát," vysvětlil situaci.

V Barceloně, která se proslavila v minulosti hrou s falešnou devítkou se proto nabízí i tato varianta s tím, že by tuto roli mohl zastávat Brazilec Coutinho, který momentálně nemá takové herní vytížení. „Nevím, jestli by to byla úplně ideální volba. Doposud jsem se takovou možností nezaobíral. Snažil jsem se najít jiné varianty. Mám dojem, že Coutinhovi se lépe hraje, když se rozebíhá ze stran," skepticky k této alternativě podotkl Valverde.

A když už byla řeč o nejdražší posile barcelonského klubu historie, která v posledních čtyřech ligových zápasech scházela v základní sestavě, musel jeho situaci trochu vysvětlit. „Během sezóny máte zápasy, kdy se vám daří víc a jindy méně. Coutinho odehrál skvělé zápasy a doufáme, že tomu tak bude i dál. Musí se zlepšit, jako všichni. Raději se zaměřuji na dobré věci, které dělá, stejně jako jsem to dělal u Dembélého, Artura Vidala a dalších. Zápas v Levante byl těžký, ale může posloužit ke zlepšení. Coutinho může hrát vedle Dembélého. Snažím se najít rovnováhu v okamžiku útočení a bránění. Tento rok hráli oba společně třeba s Interem nebo PSV a byly to důležité zápasy."


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Ibra123 - 13.01. Odpovědět

Mě by jen zajímalo kdyby Chelsea koupila williama co by s nim dělalo protože tím by úplně zabila potenciál Dembeleho s Malconem

Ibra123

uz jste taky zkusili tu novou stranku www.ferovesazeni.cz?
z poslednich 21 tipu maji super bilanci 18 vyhernich... neco takovyho tady jeste nebylo :)

starosta01

Já bych Moratu nekupoval, tuto ani minulou sezonu se mu moc nedařilo.
Radši bych vzal Wiliama.

PsychoDog

Já myslím, že Coutinho by to mohl zvládnout tak jako kdysi Firminho.Navíc hrát vepředu vedle Messiho musí být(pokud je někdo opravdu fotbalista-coš Coutinho je) ta nejjednodušší věc na světě

Collector

Tak jestli nepřijde útočník tak to bude špatně a teď je nejlepší možnost asi Icardi.

MESSIFCB
Reklama
Reklama
Nejnovější články