Zpět na » Primera Division » Co brzdí dohodu Barcelony a Rabiota? Klauzule o postu v sestavě, úmrtí v rodině či snaha PSG prodat ho jinam

Primera Division - Co brzdí dohodu Barcelony a Rabiota? Klauzule o postu v sestavě, úmrtí v rodině či snaha PSG prodat ho jinam

Co brzdí dohodu Barcelony a Rabiota? Klauzule o postu v sestavě, úmrtí v rodině či snaha PSG prodat ho jinam © FotbalPortal.cz - Adrien Rabiot

1

Líbilo se

10.01. - Je to všechno na dlouhé lokte. Barcelona chce získat záložníka Paris Saint Germain Adriena Rabiota, jemuž v létě končí smlouva a probíhají intenzivní jednání, aby se mladý Francouz definitivně upsal azulgranas. Jenže ke kýžené dohodě zatím ne a ne dospět. Co zatím brání tomu, aby Barca mohla jako před pár dny Todiba prohlásit Rabiota za svoji novou (zřejmě letní) posilu?

Kulisy celého případu jsou dostatečně známé, takže jen ve zkratce. Záložníkovi Rabiotovi končí v červnu v Parku princů smlouva, novou podepsat nehodlá a Barcelona na něj čeká s otevřenou náručí. Také hráč vyjádřil přání upsat se katalánskému klubu, ale byť obě strany mají stejné přání, dohody se zatím dosáhnout nepodařilo. Podle toho, co píší španělská média, jsou toho příčinou minimálně tři hlavní důvody.

Úmrtí babičky paní Veronique

Všechny záležitosti Adriena Rabiota, řekněme roli jeho agenta, zastává matka Veronique. Údajně pořádně tvrdá při vyjednávání. Ta měla být spatřena v Barceloně minulý týden a čekalo se, že se do krásného města na břehu Středozemního moře vrátí k dořešení situace i tento týden. Bohužel ale celou rodinu zasáhla smutná událost, kdy zemřela babička paní Veronique a tak údajně vedení Barcelony chtělo být taktní a ohleduplné v těžké situaci rodiny Rabiotových a veškerá jednání na pár dní pozastavilo. Toť verze Mundo Deportivo.

Údajná klauzule ve smlouvě

Mnohem bizarnější verzi nabídlo Diario Sport. Barcelonský deník převzal informaci z Twitteru, kde měl francouzský novinář Abdellah Boulma uvádět za příčiny proluky v jednání požadavek hráče, který by měl být zanesen do smlouvy. Konkrétně mělo jít o to, že Rabiot požadoval, aby nikdy nebyl využíván na pozici "šestky", tedy na postu defenzivního štítu. To samozřejmě Barca odmítá.

Bayern ve hře

Třetí verzí je údajně snaha PSG udělat vše proto, aby Rabiot šel kamkoliv jinam, jen ne do Barcelony. A hlavně vyinkasovat aspoň nějakou kompenzaci, než ho nechat v létě odejít zadarmo. Proto Francouzi zahájili jednání s Bayernem, který prý o hráče projevil zájem naposledy. Jak se tak říká, o peníze jde vždycky až v první řadě. A samozřejmě to je případ i Rabiota. Barcelona jasně prohlásila, že hráči nabídne plat 10 milionů eur po dobu pěti let a stejně vysoký jednorázový podpisový bonus. Paní Veronique prý ale jedná s dalšími čtyřmi kluby, ovšem postoj vedení Barcelony je jasný - z této nabídky neustoupí ani o cent. Nechce jít do žádné dražby.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Jestli někoho z PSG tak v úvahu připadá jedině Marco Verratti.

MESSIFCB
F4BRE - 11.01. Odpovědět

Tomu se zranění taky zrovna nevyhýbají ..

F4BRE

toho v Barce ani zadarmo

Messi777
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články