Zpět na » Primera Division » Brahim Díaz už je oficiálně hráčem Realu Madrid

Primera Division - Brahim Díaz už je oficiálně hráčem Realu Madrid

Brahim Díaz už je oficiálně hráčem Realu Madrid © realmadrid.com - Brahim Díaz

0

Líbilo se

07.01. - Mluvilo se o tom dlouhou dobu, poslední týdny byly noviny plné spekulací o přestupu španělského mladíka Brahima Díaze z Manchesteru City do Realu Madrid. Oficiální pečeť pak transfer dostal včera pozdě večer, kdy vedení Los Blancos přestup 19letého ofenzivního fotbalisty potvrdilo.

Už je to oficiální. 19letý Brahim Díaz se po pěti letech vrací do Španělska. V roce 2014 totiž opustil svoji rodnou Málagu a vydal se na anglické dobrodružství v Manchesteru City. Tehdy za něj Citizens zaplatili 350.000 eur. Nicméně v létě mu končila smlouva a hráč, který v prvním týmu Citizens nedostával pod manažerem Guardiolou příliš příležitostí, chtěl zpět na Pyrenejský poloostrov.

A to i přesto, že mu Manchester City nabízel prodloužení kontraktu na čtyři či dokonce pět let. Jenže Brahim Díaz zatoužil po návratu a anglický klub ho raději prodal v lednu, než by mu v létě odešel zcela zdarma bez finanční náhrady.

Madridský klub za hráče, který dokáže zastat roli jak křídelního fotbalisty, tak i podhrotového hráče, zaplatí podle španělských médií 15 milionů eur, pět dalších mohou City získat po splnění výkonnostních bonusů. Díaz podepíše na Bernabéu smlouvu až do roku 2025.

Je podle vás Brahim Díaz pro Real dobrou posilou?
Ano
Ne

Brahim po přestupu zůstane v prvním týmu, možnost hostování rovnou vyloučil, neboť i City mu takovou variantu nabízeli. Domnívá se, že už je připravený na boj o místo v sestavě. Nyní se mu otvírá šance vzhledem ke zranění Garetha Balea či Asensia.

Podle všeho se Brahim Díaz stal nejen první, ale také poslední lednovou posilou madridského klubu.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
kopacak - 08.01. Odpovědět

Je to podle mně marnost kupovat hráče který ještě nic nedokázal do klubu kde z hvězd se stávají obyčejní hráči

kopacak
COKO - 07.01. Odpovědět

Dobrý hráč, otázka jestli bude alespoň z lávky naskakovat. Ale při momentální formě když se bude snažit tak může i základ vybojovat.

COKO
Jurda - 07.01. Odpovědět

Souhlasím.

Jurda
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články