Zpět na » Primera Division » Real Madrid přivede po čtyřech letech zimní posilu. Na kterém postu hraje? S kým bude bojovat o místo

Primera Division - Real Madrid přivede po čtyřech letech zimní posilu. Na kterém postu hraje? S kým bude bojovat o místo

Real Madrid přivede po čtyřech letech zimní posilu. Na kterém postu hraje? S kým bude bojovat o místo © as.com - Brahim Díaz

3

Líbilo se

28.12. - Dlouhou dobu se Real Madrid bránil příchodu nových hráčů do kádru během lednového přestupového okna. Tradici ovšem poruší v této sezóně, protože příchod mladého záložníka Brahima Díaze z Manchesteru City už je v podstatě uzavřen a k definitivě chybí jen doladění drobných detailů.

Naposledy to byl Brazilec Lucas Silva v sezóně 2014-15, který do kádru Bílého baletu zavítal jako lednová posila. Od té doby prezident Pérez nepřistoupil k angažování žádného hráče v zimním transferovém okně. Ovšem letos tomu bude jinak.

Do Realu Madrid přijde 19letý španělský záložník Brahim Díaz z Manchesteru City. Tomu na Etihad Stadium končila v červnu smlouva a vedení mu nabízelo její prodloužení, ovšem jakmile se hráč, jenž má v sobě i marockou krev, dozvěděl o zájmu z Bernabéu, jakékoliv snahy o dohodu odmítal.

Manchester City brzy pochopil, že nemá šanci hráče v klubu udržet a rozhodl se dát volný průběh jednání s Realem Madrid, neboť chtěl z přestupu Brahima získat alespoň nějakou kompenzaci, než by mu v létě odešel zcela zdarma.

Podle posledních informací za Brahima Díaze zaplatí Real 15 milionů eur plus další část ve formě bonusů. Ty jsou ještě předmětem jednání. Na Bernabéu podepíše smlouvu na šest let s platem 3,5 milionů eur hrubého ročně.

Kde vlastně Brahim Díaz hraje? Jaké je jeho místo v sestavě? Velkou výhodou je podle expertů jeho univerzálnost. „Může hrát klidně na krajích, hraje dobře oběma nohama, může tak být konkurencí pro Lucase, Asensia, Balea nebo Viníciuse. Nicméně znervóznět musí i Isco nebo Ceballos, jelikož dokáže hrát i ve středu hřiště, má dobrou střelu, herní vidění. A dokonce může nastoupit i jako hrot. Jeho gólový čich a pohyb kolem hranice šestnáctky nabízí trenéru Solarimu další alternativu do útoku. Další překážka pro Mariana," hodnotí jeho charakteristiky redaktor deníku Marca Rubém Jiménez.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
niko78 - 28.12. Odpovědět

nemam sajnu,co je zac Smajlík 10

niko78

je mladý a technicky velmi nadaný myslím ,že to je velký talent ale bojím sa ,že v Reale mu ten talent zabijú tým , že bude iba na lavičke

bibo66661
COKO - 28.12. Odpovědět

Fakt ne? Dobré dva roky už o něm vím. Je dost dobrý, ale myslím že Real je pro něj velké sousto.

COKO
Wazz - 29.12. Odpovědět

zato kdyby o něj stála Barca tak to zas tak velký sousto nebude...to už známe COKO Smajlík 2

Wazz
COKO - 29.12. Odpovědět

Myslím, že jakýkoliv hráč, který přestupuje z 19 do top týmu, nemůže čekat, že bude víc než lavičkový hráč. Aby vůbec byl na lavičce, když ani takový Ceballos, který patřil mezi top v Betisu, to nedokázal.

COKO
COKO - 29.12. Odpovědět

nedokázal se probojovat do základu.

COKO
Zedman - 29.12. Odpovědět

Pokud někdo nepřichází do RM jako hvězda tak nemůže čekat že bude hrát základ. Ceballos má letos už 1100min což už není špatné a je to víc než co má letos Isco. Vzhledem k tragickému útok se Brahim když se chytne může do základu dostat.

Zedman
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články