Zpět na » Primera Division » Rozpaky v Barceloně. Proč Murillo? Náhradník Yerryho Miny raději než odchovanci

Primera Division - Rozpaky v Barceloně. Proč Murillo? Náhradník Yerryho Miny raději než odchovanci

Rozpaky v Barceloně. Proč Murillo? Náhradník Yerryho Miny raději než odchovanci © FotbalPortal.cz - Jeison Murillo a Yerry Mina

3

Líbilo se

21.12. - Barcelona včera oficiálně uzavřela příchod kolumbijského stopera Jeisona Murilla na půlroční hostování poté, co Chelsea odmítla ustoupit ze svých požadavků na zapůjčení (přestup) Andrease Christensena. A poté, co neúspěšně vábila i další hráče. Murillo přichází na Camp Nou jako poslední volba, která má vytáhnout trn z paty.

„Mezi příchody Christensena a Murilla je ovšem propastný rozdíl. Zatímco 22letý dánský fotbalista měl být i jakýmsi prospektem do budoucna, Murillo je s prominutím pouhá záplata, kterou si vyžádal trenér proto, aby se alespoň částečně zlepšila personální situace na pozici středního obránce," myslí si Ernest Folch ze Sportu.

Murillo je sice obránce velkého klubu, jakým bezesporu Valencie je, je to kolumbijský reprezentant a experti mu přisuzují především fyzické kvality. Navíc fotbal je plný překvapivých zvratů, takže Murillo, jehož angažmá ve Valencii zatím nemělo nějaký velký úspěch, může klidně v Barce triumfovat. To se dopředu nikdy neví. Nicméně vizitka tohoto obránce je mírně pesimistická i v tom, že je to náhradník Yerryho Miny v národním týmu.

Je příchod Murilla správným krokem vedení Barcelony?
Ano
Ne
Created with Survey Maker

„To je velká ironie, že trenér, který Minovi fotbalově nikdy nevěřil má nyní pevnou víru v jeho náhradníka. Hlavním problémem je, že se vůbec neví, v čem může Barceloně pomoci vylepšit to, co už má doma. Mám na mysli Chumiho nebo Cuencu, když zmíním jen dvě alternativy z béčka. Znovu se zdá, že jakákoliv jiná varianta než vlastní zdroje dostává u Valverdeho přednost," pokračuje Folch.

Valverde dokázal, že má určitě spoustu předností, ale na druhou stranu dal najevo, že s talentovanými hráči moc pracovat nechce. Tedy nechce na ně moc spoléhat. A to přesto, že když ho Barca angažovala, měla to být jedna z jeho silných stránek, prací s mládeží se vždy vyznačoval.

„Tohle asi moc velké povzbuzení pro lidi v mládežnické akademii není. Jen pro zajímavost, před třemi dny debutoval bývalý hráč azulgranas Eric García v prvním týmu Manchesteru City. Na postu stopera."

Možná by stálo za to zauvažovat nad prioritami klubu pro nejbližší budoucnost.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

bit.ly/Bonus-1000kč-ZDARMA

starosta01

Už jste o tom slyšeli?

Jedna nová sázkovka v ČR teď nabízí bonus 1000 kč bez nutnosti sázky, kterej můžete potom hnedka vybrat, což je asi milionkrát lepší než to, co nabízí Tipsport s Fortunou dohromady.

Kdyžtak mrkněte na to tady: http://bit.ly/Bonus-1000kč-ZDARMA

starosta01

No nepovídej, takže mi dají tisícovku vrátíš? A i kdyby, taky bych zaplatil tisícovku za osobní údaje a číslo účtu, magore Smajlík 2

Bal-lack

tisícovku grátis*

Bal-lack
Eidur - 21.12. Odpovědět

Asi boj agentů a "kapříci". Jinak si to nedokážu vysvětlit.

Eidur

Tohle je víc než jen divný...

Bal-lack
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články