Zpět na » Primera Division » Barcelona: O problémech Dembélého s disciplínou jsme věděli

Primera Division - Barcelona: O problémech Dembélého s disciplínou jsme věděli

Barcelona: O problémech Dembélého s disciplínou jsme věděli © depor.com - Ousmane Dembélé

0

Líbilo se

10.12. - Na fotbalovém pažitu se mu začalo dařit a všechno bylo optimistické. Výhra 4:0 na stadionu Espanyolu, kdy hrál jednu z klíčových rolí, to jen potvrdila. Jenže Ousmane Dembélé se asi nedokáže dlouho vyhýbat problémům. Včera totiž zaspal a trénink vůbec nestihl. Lidé z managementu azulgranas nicméně tvrdí, že o jeho problémech s disciplínou už dávno věděli.

Pravá ruka bývalého sportovního ředitele Barcelony Roberta Fernándeze Urbano Ortega totiž v rozhovoru pro Esports Cope přiznal, že ve vedení klubu o Dembélého potížích s disciplínou, když ho v létě 2017 kupovali za 145 milionů eur, dobře věděli.

„Moc dobře jsme věděli o jeho životním stylu od jeho blízkých. Ostatně podobné problémy měl v Rennes, když nechtěl napoprvé podepsat profesionální smlouvu. Měli jsme o něm dobré informace. Znali jsme některé jeho přestupky způsobené nejen jeho mládím, ale i díky lidem, kteří ho obklopovali, což někdy zrovna nepomáhá. Tyhle informace jsme měli, ale nakonec stejně musíte zariskovat a říkáte si, že je mladý a je prostor tyhle věci napravit," uvedl Ortega.

Když už byla řeč o Dembélém, Ortega přiznal, že jednou z možností byl minulé léto i Kylian Mbappé, který aktuálně válí v Paris St. Germain. „Kromě Dembélého jsme mohli sáhnout i po Mbappém, nabízeli se i další hráči. Nakonec se ale musíte rozhodnout jen pro jednoho na základě několika okolností. Někdy to jsou drobnosti, ekonomické podmínky, zájem hráče, jeho role, jestli jeho progres nebude lepší, když nejdřív půjde do jiného klubu. To bylo i u Dembélého, když jsme ho chtěli koupit rok předtím a nakonec skončil v Dortmundu."

Ortega chtěl současně vyzdvihnout i dobře odvedenou práci, v tomto případě s Arthurem Melem. Toho prý sledoval už od 16 let. „Bylo to na turnaji hráčů do 17 let v Brazílii. Každý rok jsme cestovali na čtyři, pět, někdy i šest takových turnajů za rok. Teprve na nich se vidí hráči, kteří jednou skončí v Evropě. Neříkal jsem to jenom já, že Arthur bude jako Xavi, tvrdil to i můj kolega, s kterým jsem cestoval. Byl to hráč, který miluje míč, ve stylu Xaviho, ale je pravda, že mnoho takových hráčů sejde z cesty."


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Jestli to s tím Mbappem je pravda tak je to smutné.

MESSIFCB
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články