Zpět na » Primera Division » Barcelona přejela v derby Espanyol, Messi se blýskl dvěma exkluzivními góly

Primera Division - Barcelona přejela v derby Espanyol, Messi se blýskl dvěma exkluzivními góly

Barcelona přejela v derby Espanyol, Messi se blýskl dvěma exkluzivními góly © sport.es - Leo Messi

2

08.12. - REVIEW Barcelona si upevnila vedení ve španělské lize když v barcelonském derby jednoznačně dominovala nad odvěkým rivalem Espanyolem. O zisku třech bodů bylo rozhodnuto již po prvním poločase, po němž měla Barca už třígólový náskok. Dvěma góly, pokaždé z přímého kopu, se pod výhru podepsal Leo Messi.

Espanyol 0:4 FC Barcelona

Góly: 17. a 66. Messi, 26. O. Dembèlé, 45. L. Suárez

Espanyol: Diego López - Javi López, David López, Ó. Duarte, Vilà - V. Sánchez, Roca, Darder (77. Granero) - H. Pérez (59. Baptistão), Iglesias, Melendo (63. Sergio García)

FC Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - Rakitić (82. Denis Suárez), Busquets, Arturo Vidal - Messi, L. Suárez (79. Munir), O. Dembèlé (68. Coutinho)

Scénář dnešního zápasu se vymykal těm obvyklým z minulosti, kdy se oba týmy až do závěrečného hvizdu přetahovaly nejen o výsledek, ale o každý metr hřiště. Dnes hostující Barca jasně dominovala, Espanyol presinkem nutila ke ztrátám a vůbec celý mančaft hrál s velkou chutí.

K tomu určitě přispělo brzké vedení azulgranas, které zařídil Messi. Svým prvním exkluzivním kouskem večera nedal z přímého kopu šanci Diegu Lópezovi. Pak ve 22. minutě v dobré pozici nedal Suárez, ale hosty to mrzet nemuselo, neboť argentinský borec uvolnil čtyři minuty nato na levé straně vápna Dembélého, ten si dobře zpracoval levou, přehodil míč na pravou a obstřelem na zadní tyč ještě víc srazil sebevědomí Espanyolu.

Domácí celek si první střelu na Ter Stegena připsal až po půlhodině hry, hlavičku Duarteho ale německý brankář bez problémů pokryl. Festival Barcelony úvodních 45 minut pokračoval dál. Suárez po krásném obloučku Messiho trefil tyčku, Dembélé o pár minut později našel Rakitiće, jenž po hlavičce trefil jen Lópeze. Ve 45. minutě ještě Suárez dostal pas do běhu od Dembélého, prosadil se přes bránícího zadáka a skoro z nulového úhlu nasadil Lópezovi jesle - 0:3.

Do druhé půle nastoupil Espanyol s větším elánem, ale z jeho tlaku žádné šance nevyústily. Naopak v 56. minutě se dostal do brejku Dembélé a byť ho bránící hráči dokázali zpacifikovat, přeci jen ještě stihl nahrát, ale Messi v dobré pozici čtvrtý gól zápasu ještě nepřidal. Utkání se v tu chvíli hrálo nahoru-dolů a z jednoho brejku zahrozili i domácí, ovšem finální střelu Pérezovi Ter Stegen chytil.

A pak přišla 65. minuta a další lahůdka Messiho. Opět z přímého kopu, ale tentokrát do opačného koutu branky, zaskočil Diega Lópeze, zvýšil na 4:0 a bylo definitivně po zápase. K hattricku měl Argentinec blízko v 69. minutě, kdy střídající Coutinho tvrdě vypálil, odražený míč se přes Vidala dostal k zaskočenému Leovi, který ho stihl tečovat jen do náruče brankáře.

Alespoň čestnou branku slavil Espanyol v 72. minutě. Po rozehrané standardce se trefil Duarte, ovšem po dlouhém zkoumání videa nakonec VAR rozhodl o tom, že obránce pericos vybíhal z ofsajdového postavení.

Další výsledky 15. kola

Leganés - Getafe 1:1 (65. Nyom - 41. Cabrera)
Atlético Madrid - Alavés 3:0 (26. N. Kalinić, 83. Griezmann, 88. Rodri)
Valencia - Sevilla 1:1 (90+2. Diakhaby - 55. Sarabia)
Villarreal - Celta Vigo 2:3 (83. a 87 Bacca - 44. Méndez, 49. Yokuşlu, 51. Gómez

Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.