Zpět na » Primera Division » Real Madrid měl na jaře téměř dohodnutý přestup hráče Barcelony

Primera Division - Real Madrid měl na jaře téměř dohodnutý přestup hráče Barcelony

Real Madrid měl na jaře téměř dohodnutý přestup hráče Barcelony © infobae.com -

0

Líbilo se

08.12. - Přestupy na trase Real Madrid - Barcelona nebývají příliš obvyklé a pokaždé vyvolají velkou vlnu emocí, tak jako v roce 2000 jeden z nejpamátnějších případů, jímž byl transfer Portugalce Luise Figa z Camp Nou na Santiago Bernabéu. Letos na jaře ale nebylo daleko od toho, aby jeho stopy následoval jiný hráč azulgranas.

Podle exkluzivní informace deníku donDiario, jíž měl uvedenému serveru poskytnout vysoce postavený člen vedení Realu Madrid, měl Bílý balet prakticky uzavřen přestup obránce Samuela Umtiti z Barcelony. Ten nakonec prodloužil s katalánským klubem, kam přišel v roce 2016, smlouvu. Nicméně několik týdnů prý jednal s Bílým baletem. Na přestup nakonec nedošlo jen kvůli financím, ale i z čistě fotbalového hlediska.

4. června 2018 vedení Barcelony oznámilo prodloužení kontraktu se Samuelem Umtitim do roku 2023. Ovšem tomuto výsledku předcházelo několik dusných měsíců, kdy byla budoucnost francouzského obránce na Camp Nou hodně nejistá. Hráč chtěl už po dvou letech navýšit kontrakt, což v Barceloně nebývalo zvykem. Nejdříve tak po třech letech. Jenže klauzule ve výši 60 milionů eur donutila barcelonské vedení jednat.

Hráč ale žádal hodně peněz, což v hodně našponovaném rozpočtu představoval další problém pro klubovou ekonomiku. Real Madrid se dozvěděl o komplikacích a vložil se do rozhovorů, které postupně narostly do seriózního vyjednávání po nichž byl velmi blízko přestup Umtitiho do Madridu.

60 milionů eur nebylo pro Real Madrid žádnou překážkou zaplatit. V hráči vidělo ideální náhradu za Sergia Ramose, spolupráce s kolegou Varanem už byla vyzkoušena z reprezentace. Jenže Barcelona nakonec podlehla tlaku. Umtitiho podepsala. Nakonec i ke spokojenosti samotného hráče. Na Camp Nou měl jisté místo v sestavě, zvykl si na život v Barceloně. To mu v Madridu zaručit nemohli.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Myslím že tohle bude blábol...

FotbalFan

Nebyl by to první ani poslední co se tu objevil.Tak jako všude jinde a psát se musí

Collector
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články