Zpět na » Primera Division » Vinícius už baví Bernabéu. Kličky, gól, taneček… ale i spoustu věcí ke zlepšení

Primera Division - Vinícius už baví Bernabéu. Kličky, gól, taneček… ale i spoustu věcí ke zlepšení

Vinícius už baví Bernabéu. Kličky, gól, taneček… ale i spoustu věcí ke zlepšení © 20min.es - Vinícius Júnior

3

Líbilo se

07.12. - VIDEO Vinícius Junior je budoucnost Realu Madrid. Na charakterově podobného hráče fanoušci Bílého baletu čekají od dob jeho krajana Robinha. Včera, v pohárovém střetnutí s Melillou (6:1) vstřelil i první gól v bílém dresu a vystřihl oslavný taneček. Ale vzhledem ke svému věku má i stále pořád co zlepšovat.

Očekávají se od něj velké věci. Real Madrid za mladého brazilského útočníka Viníciuse Júniora zaplatil Santosu 45 milionů eur, neboť, v té době ještě šestnáctiletý fotbalista, naznačoval už v tak útlém věku velkou kvalitu. Klasický driblér, který se fotbalem baví a dokáže na své straně dovést k šílenství protivníkova obránce, už začíná vystrkovat růžky v prvním týmu Blancos.

Poté, co mu kouč Lopetegui nedal moc šancí (ve dvou zápasech ho postavil v součtu jen na 13 minut) a raději ho poslal na rozehrání do béčka, nový kouč Solari talentovanému Brazilci věří mnohem více. Možná i proto, že ho za pár měsíců v Castille stihl podrobně poznat. Příležitost poprvé nastoupit od začátku mu dal už v prvním pohárovém zápase v Melille, kde se blýskl dvěma asistencemi, čímž velkou měrou přispěl k výhře 0:4.

Po krátkých úsecích v zápasech s Valladolidem, v Plzni a v Eibaru dostal včera, opět proti Melille, šanci znovu od úvodního hvizdu a nezklamal. Jeho cíl byl od začátku duelu zřejmý - konečně vstřelit branku. To se mu nakonec podařilo, když čtvrthodinu před koncem dostal do sítě odražený balón.

Nicméně patrné také bylo, že má spoustu věci ke zlepšení. V 18 letech je to logické. S kličkami, kterými chtěl pobavit publikum, to někdy až trochu přeháněl, dost často volil špatná řešení při zakončení, byl sobecký.

„Vinícius to celý zápas nepřestával zkoušet, jeho zpětná přihrávka na 2:0 Asensiovi byla bezchybná. Nicméně sbírka špatných zakončení zklamala více jak 50.000 návštěvu. Zmařil tři jasné šance, ztrácel se ve sterilních koloběžkách, jednoduchých přihrávkách, kdy koukal jinam. Naučí se být víc efektivní na úkor parádiček?" kritizoval ho expert deníku Marca Hugo Cerezo.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články