Zpět na » Primera Division » Modrić uznává, že se s Messim a Ronaldem nemůže srovnávat

Primera Division - Modrić uznává, že se s Messim a Ronaldem nemůže srovnávat

Modrić uznává, že se s Messim a Ronaldem nemůže srovnávat © lapagina.com.sv - Modrić se prý nemůže srovnávat s Messim a Ronaldem

1

Líbilo se

04.12. - Luka Modrić ukončil desetiletí, v němž si Zlatý míč předávali mezi sebou pouze dva hráči. Cristiano Ronaldo a Leo Messi ho od roku 2008 vyhráli každý pětkrát. Nyní se minimálně na rok stal nejlepším fotbalistou planety. Nicméně ani on sám se podle svých slov nepovažuje za někoho, kdo by dosahoval úroveň těchto dvou hráčů, kteří jsou často označováni za fotbalisty z jiné planety.

Luka Modrić byl evidentně nadšený z toho, že se mu podařilo získat trofej, o které mnozí elitní hráči pouze sní, ovšem zároveň se skromností, která je mu vlastní, prohlásil, že se rozhodně nemůže měřit s Messim ani Ronaldem, kteří trofej vyhrávali bez přerušení deset let.

„Do historie se zapíše, že chorvatský fotbalista, zástupce malé země, vyhrál Zlatý míč po Cristianovi Ronaldovi a Messim. To jsou hráči na úplně jiné úrovni, Žádný fotbalista nemá právo se s nimi srovnávat. Jsou nejlepší v historii tohoto sportu. To, že jsem za nimi, je neuvěřitelné. Ani na sekundu si ale nemyslím, že tímto to pro ně skončilo," prohlásil fotbalista Realu Madrid.

Modrić se v rozhovoru pro France Football rozpovídal také o své ideální pozici na trávníku. „Hrozně rád organizuji hru, spojuji obranu s útokem, rád jsem lídrem. Takže má současná pozice v Realu Madrid mi maximálně vyhovuje, spíše k pravé straně, nicméně během zápasu se hodně mění. V dnešním fotbale není možné hledět pouze kupředu. To si může dovolit jenom Messi nebo Ronaldo, všichni ostatní musíme bránit," pronesl další slova obdivu k pětinásobným držitelům Zlatého míče.

Pyšný je Modrić také na to, že ho někteří srovnávají s legendárním Johanem Cruyffem. „Že mě s ním srovnávají, je nesmírná čest. Byl to neuvěřitelný hráč, kromě toho také ohromný trenér. Číslo 14 jsem v Tottenhamu a reprezentaci nosil na jeho počest. A proto, že 10 nebyla volná."

Během léta se hodně mluvilo o jeho možném přestupu do Interu Milán, ale nový držitel Zlatého míče řekl, že by chtěl ukončit kariéru na Santiago Bernabéu. „Mám ještě dva roky smlouvu a doufám, že ještě další k tomu. Klub mi projevoval neustále náklonnost a rád bych tu ukončil kariéru. Líbí se tu i mojí rodině a chtěl bych si působení v tomto skvělém klubu nadále užívat."

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

A to treba blbej portugalec jeste nepochopil, ze na Messiho nikdy nemel.

BeckhamKakaZidane
Cule6 - 05.12. Odpovědět

Své uznání nejlépe prokáže tím, že zlatý míč jednoduše vrátí.. Smajlík 2

Cule6
craytom - 04.12. Odpovědět

Luka by mohol byť konečne tým vyvoleným, kto kariéru v Reale ukončí tak ako sa patrí. Perezovi však neverím tie jeho rozprávky, ktoré kedysi básnil aj o Raulovi alebo Ikerovi. Naivne verím, že to tentoraz bude iné :))

craytom
dalko - 05.12. Odpovědět

Mozno aj jeho dni v reale sa kratia...

dalko

Peres dobrý kmotr

vl4dc3v3sm1ru

Bože ať radši mlčí ten ocas, zesmesnuje sám sebe. IQ 20 reaguje na svetlo

vl4dc3v3sm1ru
Forte02 - 04.12. Odpovědět

Ty mlč vole. Sám se zesměšňuješ. Nic si nedokázal a budeš tu na ostatní házet špínu ty hovne.

Forte02
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články