Zpět na » Primera Division » Oficiálně potvrzeno: Alcácer už patří Dortmundu

Primera Division - Oficiálně potvrzeno: Alcácer už patří Dortmundu

Oficiálně potvrzeno: Alcácer už patří Dortmundu © twitter.com - Paco Alcácer

0

Líbilo se

23.11. - Už je to oficiálně potvrzeno. Borussia Dortmund uplatnila opci na přestup španělského útočníka Paca Alcácera, který v bundesligovém klubu působil prozatím formou hostování z Barcelony. Vedení německého celku ale přistoupilo na uplatnění domluvené opce a s hráčem podepsalo smlouvu až do roku 2023.

Vedení Borussie Dortmund dnes na svých internetových stránkách i twitterovém účtu oznámilo, že hodlá uskutečnit opci na trvalý přestup španělského útočníka Paca Alcácera. Do Signal Iduna Parku ho pro letošní sezónu poslal hostovat kmenový klub Barcelona.

Ve smlouvě o hostování byla ale zahrnuta klauzule o možném přestupu hráče za 21 milionů eur, které se mohly po splnění výkonnostních bonusů rozrůst o dalších 5 milionů eur. Dva miliony už Barceloně Dortmund zaplatil v létě za zrealizování hostování.

Paco Alcácer se stal hotovým hitem aktuálního bundesligového lídra. V jeho dresu nastoupil do 6 bundesligových zápasů a dokázal v nich vstřelit 8 gólů. Vzhledem k tomu, že na hřišti pobyl jen 235 minut, dává podle statistik branku průměrně každých 29 minut.

Tímto krokem dortmundského vedení tak vstupuje v platnost smlouva do 30. června 2023, která byla domluvena již v létě, když odcházel Alcácer do Dortmundu hostovat.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
CPuyol - 24.11. Odpovědět

V BVB mu to sedlo neskutečně. Dneska přišel na hřiště a za 2 minuty opět dával gól. Sympaťák, strašně mu to přeju.

CPuyol
Baty - 24.11. Odpovědět

BVB proste umi nakupovat

Baty

Hodně štěstí ať se daří.

MESSIFCB
Reklama
Reklama
Nejnovější články