Zpět na » Primera Division » Má se Gareth Bale obávat přítomnosti Viníciuse? Může ho připravit o místo?

Primera Division - Má se Gareth Bale obávat přítomnosti Viníciuse? Může ho připravit o místo?

Má se Gareth Bale obávat přítomnosti Viníciuse? Může ho připravit o místo? © skysports.com - Může Vinícius ohrozit pozici Garetha Balea?

2

Líbilo se

22.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Po odchodu Cristiana Ronalda do Juventusu se měl stát hlavním tahounem madridského Realu. Jenže Gareth Bale po slibném začátku svěřenou roli neplní tak, jak by bylo záhodno. Ba co víc, po příchodu trenéra Solariho se dokonce může stát, že ho v preferencích argentinského kouče brzy předstihne brazilský teenager Vinícius.

S výměnou koučů na trenérské pozici Bílého baletu přišlo hned několik personálních změn v sestavě. Například Álvaro Odriozola hrál pod Solarim každý zápas, byť k tomu samozřejmě napomohlo i zranění Daniho Carvajala na pozici pravého obránce, nicméně po rozpačitém startu se letní posila z Realu Sociedad docela zabydlela v týmu. To samé na druhé straně defenzivy, kde absentoval Marcelo, dostal šanci Sergio Reguilón a určitě nezklamal. Naopak, dojmy z jeho vystoupení jsou v drtivé většině příznivé. Další mladík Javi Sánchez byl připraven na lavičce.

Nicméně zřejmě nejvýraznější změnu učinil Solari v případě mladého, teprve 18letého křídelního útočníka Viníciuse Juniora. Ten přišel do klubu v létě poté, co za něj Real utratil značný obnos - 46 milionů eur - a původně se nejprve přemýšlelo nad hráčovým hostováním, aby získal zkušenosti. Nakonec ale zvítězila varianta jeho tréninků s prvním týmem a zápasovým vytížením v béčku, které vedl právě Solari.

Vinícius v pěti zápasech čtyřikrát skóroval, včetně dvou gólů v derby do sítě
Atlética, v zápase, kdy ho jeden z protivníků kousl do hlavy, a nádherné branky do sítě B týmu Celty Vigo. Jenže v prvním týmu dostal pod Lopeteguim prostor jen na pár minut. Bývalý trenér nepovažoval mladíka za dostatečně vyspělého a odmítal jakoukoliv diskuzi na toto téma. Zlí jazykové dokonce tvrdí, že malé vytěžování Brazilce přispělo k jeho vyhazovu.

Pokud na tom něco bylo, pak by se dalo vysvětlit i to, proč Solari na Viníciuse sází mnohem více. Hned při svém prvním zápase v základu v poháru na půdě Melilly dvakrát přihrával na gól a přispěl k výhře 4:0. V dalším zápase sice nenastoupil v základu, ale jeho nástup z lavičky zásadně změnil průběh v podání Realu Madrid letargického zápasu proti Valladolidu. Čtvrthodinu před koncem naskočil namísto Asensia za stavu 0:0. Gareth Bale odešel pár minut předtím a fanoušci na něj mocně pískali. „Byl ve svém světě," napsal po zápase AS na adresu velšského útočníka. „Vinícius je radost, mládí, rychlost, měl touhu dobýt celý svět, zatímco Bale byl ztělesněním šedivého smutku Realu Madrid do chvíle, než přišel Vinícius," napsala Marca. Díky ostrému centru Brazilce si dali hosté první gól sami a Real nakonec vyhrál 2:0.

Podle bývalého brazilského fotbalisty Rivalda měl Vinícius „hrát pravidelně už od začátku sezóny." Také madridský tisk hodně vytváří velký tlak na to, aby Vinícius hrál víc - a Gareth Bale méně. „Vinícius dostal Balea do problémů," hlásil titulek deníku AS. Oba uvedené deníky uspořádaly na svých internetových stránkách anketu, v níž fanoušci jednoznačně zvolili Brazilce před Velšanem pokud by mělo být na nich a určit, kdo bude v základu.

„Problém Balea není jenom fyzického rázu. Je to i o náladě, psychice, vůdcovství. Gareth je spíš takový laxní, nezaujatý, málo hraje pro tým," napsal Carlos Carpio z Marcy. Ani během reprezentační pauzy Bale neunikl kritice. Fanoušci se na něj zlobili, že při prohraném zápase s Dány dost zanedbával obranné povinnosti.

Baleovi v Madridu na popularitě rozhodně nepřidala zranění - a že jich bylo - ale také málo gólů v letošní sezóně. Proti Plzni ukončil 532 minut dlouhou sérii bez vstřelené branky. Stal se tak terčem pro frustrované fanoušky a také pro ty, kteří klub rádi kritizují.Zdá se, že Solari se zatím nenechal úplně semlít tlakem z médií či od fanoušků, kteří na Balea během sezóny často pískali. Pod Solarim byl v základu ve třech zápasech, jen k poháru do Melilly necestoval. „Je to výtečný hráč s velkou kvalitou," vyjádřil se Solari na jeho adresu. A stejně tak se snažil zchladit euforii, která začala kolovat kolem Viníciuse. „Fotbalisté nemohou bojovat s tím, co je obklopuje. Média, fanoušci jsou Viníciusem nadšeni a to je fantastické, jeho schopnosti jsou evidentní, stejně tak ale i jeho nedostatky a jeho věk. V podstatě neměl čas vyzrát," řekl Solari.

Spíše než Bale byl změnou trenéra poznamenán Isco, který pod Lopeteguim patřil mezi pravidelné hráče základu, ale pod Solarim nastoupil jen k 51 minutám ve čtyřech střetnutích. Má za sebou absenci po operaci slepého střeva a jeho spoluhráč Dani Ceballos o něm prohlásil, že „je trochu z formy".

Co tedy přítomnost Viníciuse znamená pro Balea?

Solari poznamenal, že chce od Balea větší regulérnost výkonů. „Chceme si ho užívat v každém zápase. Ale v Realu nejsou hráči, kteří by měli automaticky zaručeno místo v sestavě," podotkl. To mohl být výstražný signál nejen pro Balea, ale i další hráče, kteří po startu sezóny byli výkonnostně pod čarou normálu.

Loni Zidane Balea neváhal posadit, bez ohledu na přestupovou cenu, když cítil, že nepodává výkony, jaké se od něj očekávají a podobnou možnost má i Solari. Změnu může uskutečnit, alternativ má dost. I bez Ronalda.

To by měla být pro Garetha Balea slušná motivace. Po odchodu Ronalda se čekalo, že chytí svoji šanci za pačesy a byť zpočátku sezóny působil bez stresující přítomnosti portugalské hvězdy uvolněně, už znovu bojuje o místo v sestavě, nyní s hodně mladším soupeřem, který má navíc na své straně fanoušky. A možná i trenéra Solariho.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články