Zpět na » Primera Division » Barcelona si vyhlédla posilu do zálohy ve francouzské lize. Pokud by selhal Rabiot a De Jong

Primera Division - Barcelona si vyhlédla posilu do zálohy ve francouzské lize. Pokud by selhal Rabiot a De Jong

Barcelona si vyhlédla posilu do zálohy ve francouzské lize. Pokud by selhal Rabiot a De Jong © FotbalPortal.cz -

1

Líbilo se

21.11. - V souvislosti s posílením středové řady pro nadcházející sezónu padají v Barceloně především jména Francouze Adriena Rabiota z Paris St. Germain nebo Frankieho de Jonga z Ajaxu. Nicméně deník Sport informoval o tom, že azulgranas zajímá ještě jiný hráč z francouzské ligy.

Příchod hráče do středu pole považuje vedení Barcelony za jednoznačnou prioritu s výhledem na léto 2019. Preferovanými posilami měli být buď Adrien Rabiot nebo Frankie de Jong. V případě hráče Paris St. Germain šlo především o to splnit hráčovy požadavky, neboť Rabiotovi dobíhá v Parku princů smlouva. Ale ani tak není jisté, že na Camp Nou skončí.

O De Jonga z Ajaxu se uchází mnohem více zájemců a vzhledem k tomu, že 21letý hráč oplývající talentem má v Amsterdamu kontrakt až do roku 2022 bude jeho cena značně vysoká. Prý kolem 60 milionů eur, minimálně, situaci ale ještě ztěžuje to, že se kolem něj točí Manchester City, Juventus, hráč koketoval i s Realem Madrid. Cesta k němu tudíž bude plná nástrah.

Možná i z toho důvodu objevilo vedení Barcelony další alternativu a stejně jako Rabiot působí ve francouzské nejvyšší soutěži Ligue 1. Jméno je dost podobné hráči o němž se poslední dobou v Barceloně dost mluví. Tanguy Ndombélé je střední záložník Olympique Lyon, kde působí již druhým rokem. Ovšem teprve před pár měsíci ho Lyon koupil za 8 milionů eur, protože v úvodní sezóně Ndombélé v klubu jen hostoval z Amiens.

Experti na Ligue1 pějí na 21letého fotbalistu samou chválu, v 64 duelech za Lyon už dal tři branky, v letošní sezóně se prosadil v Lize mistrů proti Hoffenheimu, kdy skóroval jak doma, tak i venku. Střílení gólů ale pochopitelně není největší předností Ndombélého. Tou je přihrávka, tvorba hry. Jeho výkony mu dokonce vynesly pozvánku od Didiera Deschampse do národního týmu, kde odehrál už čtyři zápasy, naposledy včera při výhře 1:0 nad Uruguayí.

Ovšem Olympique Lyon asi bude šponovat cenu do závratných výšin, jakmile zjistí, že po jeho podpisu touží slovutná Barcelona. Server Transfermarkt, který většinou uvádí reálnou cenu hráče, ji odhaduje na 35 milionů eur. Lyon prý bude chtít 60.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

V Lyonu je opět silná generace s Memphisem v čele. Hezky se na to kouká.

NoIscoNoDisco
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články