Zpět na » Primera Division » Utrácet miliony, nebo zkusit mládí? 5 hráčů barcelonského béčka, kteří by mohli prorazit

Primera Division - Utrácet miliony, nebo zkusit mládí? 5 hráčů barcelonského béčka, kteří by mohli prorazit

Utrácet miliony, nebo zkusit mládí? 5 hráčů barcelonského béčka, kteří by mohli prorazit © FotbalPortal.cz -

3

Líbilo se

20.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Barcelona má určité posty v sestavě, které by potřebovala do budoucna buď posílit, anebo vzhledem ke stárnutí klíčových hráčů i omladit. Cesta nákupu nových hráčů je ale velmi finančně náročná, přitom ve vlastním klubu má hráče, kteří by teoreticky mohli úspěšně působit v prvním týmu a ušetřit managementu spoustu výdajů.

Barcelona pečlivě mapuje situaci na hráčském trhu. Obnova kádru azulgranas musí proběhnout. Je dalo by se říci nevyhnutelná. Přeci jen hned několik klíčových hráčů překročilo třicítku. V hledáčku klubu jsou především záložníci De Jong nebo Rabiot, hodně se mluví i o mladém stoperovi De Ligtovi.

Nicméně hlavně fanoušci vedou v patrnosti také hráče, které už klub doma má a mohli by jednou převzít roli některých klíčových fotbalistů blaugranas, jež na svém místě nemají náhradu buď vůbec anebo ne příliš spolehlivou.

Wagué

Především v zadních řadách nebo v záloze čeká trpělivě na příležitost hned několik hráčů. Největší šance prý vkládá klub do obránce Moussy Waguého (20 let). Pravý obránce rezervního týmu byl jedním z hráčů na které Barcelona hodně sázela, když ho v létě po MS v Rusku, kde na sebe upozornil v dresu Senegalu, kupovala. Vlastně pořádného pravého beka hledá Barça od odchodu Daniho Alvese. Wagué podává v rezervě velmi slušné výkony a byť je Sergi Roberto jasnou jedničkou na tomto postu, pokud ve svých výkonech bude Wagué pokračovat i nadále, není vyloučeno, že by v příští sezoně mohl bojovat o místo se Semedem a Roberto se přesunout na svoje místo v záloze.

Chumi a Miranda

Ačkoliv se na pozici stopera mluví o příchodu Matthijse de Ligta, jednou z alternativ by mohl být mladý fotbalista Chumi. 19letý hráč patří mezi stěžejní hráče rezervního týmu a také mládežnických výběrů. Je to stoper, jenž je Piquému v mnohém podobný. Se 184 centimetry mu sice pár čísel do výšky Gerarda schází, každopádně dobrá rozehrávka, dobrý výběr místa, výtečná hra ve vzduchu, agresivita při odebírání míče ho předurčují k tomu, aby se z něj jednou stal střední obránce prvního týmu. Doposud odehrál jediný oficiální duel v poháru, ale Valverde s ním počítá a vzal ho i na letní turné do USA.

Chumi.

Tam byl i Juan Miranda (18), levý obránce, který taktéž jako Chumi debutoval v poháru proti Cultural Leonesa. V tuto chvíli je to jediná přímá náhrada za Jordim Albou. Vedení do tohoto hráče vkládá velké naděje.

Oriol Busquets a Riqui Puig

Střed pole je další oblast, která trápí vedení Barcelony. Po příchodu Arthura, Vidala a průniku Aleñi do prvního týmu je v hledáčku azulgranas Rabiot a mladý De Jong z Ajaxu. Každopádně příchod jednoho z těchto dvou hráčů by zcela jistě zatarasil cestu do prvního týmu dvěma talentovaným hráčům z barcelonské akademie, o nichž se mluvilo jako o nástupcích Sergia Busquetse a Rakitiće - Oriola Busquetse (19) a Riquiho Puige (19).

Ačkoliv mají Sergio a Oriol stejné příjmení, rodinné pouto je nepojí. Fotbalově toho ale mají společného docela dost. Odchovanec La Masíi ztělesňuje barcelonské DNA. V Barceloně bedlivě sledují jeho vývoj, aby případně mohl udělat rozhodující krok do prvního mužstva.

Riqui Puig.

Také Puig během celého svého působení u azulgranas ve všech kategoriích vyčníval. Běžně trénuje s prvním týmem a všichni vidí jeho nesporný potenciál. Ostatně v létě se o něj přetahoval Tottenham s dalšími kluby. Puig ale zůstal věrný Barceloně, která ovšem na jeho zařazení do prvního týmu nechce moc pospíchat. Jeho styl je podobný Rakitićovi. Vnitřní střední záložník, organizátor hry, současně obětavý v obraně. Má dobrou kličku, herní přehled.

Barcelona se sice chystá utratit horentní sumy na trhu, ale jak vidno i ve svých řadách má kde vybírat.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
dalko - 20.11. Odpovědět

Bohuzial pre velky klub je lepsie kupit hotoveho hraca a nie postavit odchovanca. Je to mozno paradox, ale je to lacnejsie. Pretoze na hotovej hviezde sa im nakup vrati prinpredaji dresov a marketingu. Kym pri odchovancovi su vykony rizikovejsie a dresy nepredaju. Preto sa odchovanci za par melonov predavaju a tahaju sa hviezdy

dalko
F4BRE - 21.11. Odpovědět

Peníze z prodeje dresů jdou z 90% Niku takže to je blbost

F4BRE
Cornero - 21.11. Odpovědět

asi tak..ty prachy za dresy uz se tu nekolikrat rozebiraly a zisky z dresu zdaleka nejsou takovy aby to zaplatilo superhvezdu

Cornero

Já osobně se nejvíc těším na Puiga. Ale bude to těžké...víme jaký přístup má Valverde k mladým hráčům.

Messi777
COKO - 20.11. Odpovědět

Všichni se mi líbí, hrají dobře. Největší šance ale dávám Alenovi, ten si musí vybojovat základ a pokud ani on ne, tak nevím jestli tihle borci...snad Miranda. Ale byla by škoda je alespoň nezkusit.

COKO

Trend je bohužel v utrácení a přeci jen, zakomponovat do užšího kádru 5 juniorů je těžký a riskantní. Doufám ale, že jak Real, tak Barca ty mladíky nepošlou do hajzlu.

NoIscoNoDisco
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články