Zpět na » Primera Division » Solari začal výborně. Přesto už ví, kolik dostane v případě vyhazovu

Primera Division - Solari začal výborně. Přesto už ví, kolik dostane v případě vyhazovu

Solari začal výborně. Přesto už ví, kolik dostane v případě vyhazovu © mundodeportivo.com - Santiago Solari

0

Líbilo se

15.11. - Vstup do angažmá v Realu Madrid vyšel argentinskému kouči náramně. Čtyři výhry ze čtyř zápasů vrátily Real do mnohem lepší psychické pohody a Santiagu Solarimu vynesly kontrakt na dvě a půl sezóny. Jenže lavička na Bernabéu je hodně horká a mnoho škarohlídů předpokládá, že se konce kontraktu v roce 2021 nedočká.

Ostatně v posledních letech by to nebylo nic divného. Před pár dny dostal v Madridu padáka Julen Lopetegui, životnost jiného španělského kouče Rafaela Beníteze byla na podzim 2015 jen o pár měsíců delší.

Právě v případě exreprezentačního kouče Španělů, který tento zajímavý post opustil jen dva dny před startem mistrovství světa pro silné lákadlo v podobě Bílého baletu, se hodně spekulovalo o jeho vypořádání s klubem, který ho vykopl.

Jelikož měl nasmlouváno 6 milionů eur ročně na tři roky, stal se terčem debat, jak draho madridský klub vyšel, když mu musel vyplatit podle médií celý plat, jenž mu za nasmlouvanou dobu náležel - tedy 18 milionů eur.

Jenže deník AS informoval o tom, že Lopetegui si rozhodně celý obnos nedostal. „ Lopetegui měl dostat 18 milionů eur, pokud by splnil tříletý kontrakt. Díky této klauzuli byl ale odškodněn jen polovinou toho, co měl nasmlouváno na rok, tedy 3 miliony eur," prozradil deník.

A v případě vyhazovu by ho nedostal ani Solari. Prezident Pérez se současným trenérem podepsal smlouvu v úterý a v ní mimo jiné stojí, že pokud by byl odvolán v červnu, dostane jen podíl z platu pro příslušný rok a ne celou částku. Solari, stejně jako Lopetegui bude brát 6 milionů eur ročně.

„Solari podepsal i klauzuli o vyhazovu. Pokud by přišel o místo například po skončení sezóny, nedostane celou sumu na zbývající dvě sezóny," tvrdí AS.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, mundodeportivo.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Cule6 - 16.11. Odpovědět

Takze Solarimu uz asi staci si jenom pohlidat, aby nebyl vyhozen v cervnu..

Cule6

To je snad správně, když ví kolik dostane, ne?

NoIscoNoDisco
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články