Zpět na » Primera Division » Jak se Barcelona postaví ke kauze Ivana Rakitiće?

Primera Division - Jak se Barcelona postaví ke kauze Ivana Rakitiće?

Jak se Barcelona postaví ke kauze Ivana Rakitiće? © as.com - Ivan Rakitić

3

Líbilo se

14.11. - Ivan Rakitić by chtěl uzavřít v příštích měsících s Barcelonou novou smlouvu. Však si o ni Chorvat dost nahlas říkal už v létě. Jeho čas ale přijde zřejmě až poté, co se klub dohodne s Jordim Albou a pravděpodobně i Munirem. Ale hlavně, záměry klubu mají v případě 30letého hráče, se smlouvou do roku 2021 a výstupní klauzulí 125 milionů eur, přeci je trochu jinou podobu, než má asi v hlavě barcelonská „4". Jak tedy dopadne kauza Rakitić?

Rozkol to sice není nijak drastický. Management blaugranas zřejmě ocení Rakitićovo zaujetí pro hru, zodpovědnost, pracovitost, nekonfliktnost. Zkrátka oblíbenci kabiny, realizačního týmu a potažmo fanoušků chce vedení svůj vděk vyjádřit nabídkou nové smlouvy. Ale zatím to spíše vypadá, jen na její finanční vylepšení, v žádném případě prodloužení. Protože do léta se může stát cokoliv. A to je právě to...

Když totiž v září prezident po Rakitićových intervencích prohlásil, že v tuto chvíli se jeho záležitost nebude probírat, bylo to hned z několika důvodů. A jedním z nich je omlazení kádru.

Do této strategie renovace mužstva kromě Suáreze zapadá právě i Rakitić. Ačkoliv jeho odevzdanost pro klubové barvy je mimo veškeré dohady a byť má fotbalově stále co nabídnout, vedení už se potřebuje připravit na pozvolný přerod mužstva, k němuž v určitém okamžiku musí dojít. A nepřestává ani současně sledovat aktuální trh a zvažovat částky, jež za své hráče ještě může dostat.

Uplynulé léto se stal Rakitić středem všemožných spekulací, které mluvily především o jeho přestupu do Paris St. Germain. Nabídka byla na stole - 100 milionů eur. Ale zamítnutá transakce, především proto, že PSG odmítlo pustit Rabiota, zhatila i případný odchod chorvatského fotbalisty. Tuto operaci považovali někteří členové klubového vedení za velmi dobrý obchod. V létě roku 2019 se proto azulgranas mohou o mladého Francouze pokoušet znovu.

Rabiot se v tuto chvíli profiluje jako přirozený nástupce Rakitiće. Oba to jsou fyzicky dobře vybavení hráči, talentovaní, ale současně i obětaví. Dokáží se zapojit stejně do útoku jako do černé práce v defenzivě a garantovat tak rovnováhu mezi útokem a obranou. Rakitić tuto roli zvládal poslední roky výtečně, ale přeci jen nikdo nemládne. Rabiot má podobné vlastnosti a je o dost mladší.

Mělo by vedení Barcelony v létě prodat Ivana Rakitiće?
Ano
Ne

Touha francouzského fotbalisty hrát v Barceloně je evidentní a již nějaký čas tlačí na prezidenta Al-Khelaifiho. Třikrát odmítl návrh nové smlouvy a zdá se, že v tomto postoji zůstane pevný, aby si přiblížil angažmá na Camp Nou. Pokud ale přijde Rabiot, jeden záložník musí odejít. V záloze azulgranas je přebytek záložníků, a byť někteří z nich nedostávají šanci - Samper, Denis - věk, kredit a zájmy klubu hrají proti Rakitićovi. Ideálně by to měl být on, kdo bude prodán.

Eric Abidal pracuje na tom, aby se obě strany při jednáních o přestupu Rabiota co nejvíc přiblížili. Chorvat zřejmě nebude jakousi protihodnotou, ale může se stát podstatným zdrojem příjmů pro uskutečnění „operace Rabiot". Nabídka ve výši 100 milionů eur už se zcela jistě opakovat nebude, tedy z jiného klubu určitě ne. Pouze francouzský gigant byl ochoten zaplatit takovou sumu.

Jak tedy dopadne kauza Rakitić. Stihne mu ještě vedení klubu vylepšit smlouvu, nebo se po sezóně s Camp Nou definitivně rozloučí?


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

"Raketa"je jeden z nejsympatictejsich hracu vubec.Nedivim se fanouskum ze ho miluji.

tomogara
F4BRE - 15.11. Odpovědět

Přesně, Rocket je sympoš a hlavně dokáže fakt poctivě zamakat.

F4BRE

Celkově se tahle generace chorvatů povedla...

NoIscoNoDisco
F4BRE - 15.11. Odpovědět

Pravda

F4BRE
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články