Zpět na » Primera Division » Real Madrid se dočkal. Poprvé od srpna vyhrál v lize venku

Primera Division - Real Madrid se dočkal. Poprvé od srpna vyhrál v lize venku

Real Madrid se dočkal. Poprvé od srpna vyhrál v lize venku © dailystar.co.uk - Karim Benzema otevřel skóre zápasu

2

11.11. - REVIEW Dlouhou sérii zápasů bez výhry v ligové soutěži venku utnul dnes večer na stadionu Balaídos ve Vigu madridský Real. Svěřenci trenéra Santiaga Solariho přestříleli Celtu Vigo 4:2 a poprvé od 26. srpna, po čtyřech marných pokusech, vezou všechny tři body. Po dlouhé odmlce se v La Lize trefil Karim Benzema, další proměněnou penaltou a la Panenka se zaskvěl Sergio Ramos.

Celta Vigo 2:4 Real Madrid

Góly: 61. Mallo, 90+4. Brais Méndez - 23. Benzema, 56. Cabral vlastní, 83. Ramos z penalty, 90+1. D. Ceballos

Celta Vigo: S. Álvarez - Mallo, Roncaglia, Cabral, Juncà - Méndez, Beltrán (64. Mor), Yokuslu, Boufal (64. Hjulsager) - Aspas, Gómez

Real Madrid : Courtois - Odriozola, Nacho Fernández (71. Asensio), Ramos, Reguilón (45. Javi Sánchez) - Kroos, Casemiro (19. D. Ceballos), Modrić - L. Vázquez, Benzema, Bale

Dlouhých jedenáct týdnů čekal madridský Real na to, až se prosadí za tři body na stadionech soupeřů ve španělské lize. Po remíze v Bilbau a prohrách v Seville, Alavésu a Barceloně se to povedlo až dnes ve Vigu. A Bílý balet šel triumfu hned od začátku naproti. V úvodních třech minutách hned dvakrát zahrozil Benzema, střelecké štěstí pokoušel i Bale nebo Kroos.

Ale do šancí se dostávali i domácí a po rohovém kopu hlavičkou Yokuslu dokonce trefil tyčku. Nicméně byli to přeci jen hosté z Madridu, kteří se dostali do vedení. Modrić vymyslel geniální kolmý pas na Benzemu, který ho v pohybu ještě geniálněji zpracoval a pokořil Sergia - 0:1. Ve 34. minutě po vysunutí od Vázqueze byl u míče opět aktivní Francouz, od brankové čáry přihrával pod sebe, ale Toni Kroos zahodil stoprocentní šanci, když netrefil téměř prázdnou bránu. Před poločasovou pauzou ještě musel těžkou střelu domácího Mendeze krýt Courtois.

Druhá půle začala hlavičkovým pokusem Aspase vedle branky, Real na to ale odpověděl druhou brankou. Největší zásluhu na ni měl znovu Benzema, ale do listiny střelců jeho jméno nakonec zapsáno nebylo. Po špatné rozehrávce se dostal k míči, obelstil dva domácí zadáky a gólmana pokořil střelou mezi nohy. Balón se ale od tyče ještě odrazil do pole, odkud si ho ale do sítě nakonec srazil dobíhající Cabral. Ještě předtím Benzema dokonce orazítkoval břevno domácí branky.

Po hodině hry se dostala zpět do hry Celta. Na centr Braise Mendéze si naběhl nikým nehlídaný Mallo a perfektním volejem poslal míč přesně k tyči - 1:2. Sedm minut nato pak Courtois skvělým zákrokem vytěsnil tvrdou střelu Aspase. Definitivní náskok si ale Real vybojoval v 82. minutě. To zbytečně fauloval Juncá Odriozolu a z nařízené penalty se nemýlil Ramos. A jak jinak, opět vršovickým dloubákem jako před týdnem proti Valladolidu. V nastavené čase se pak ještě dvakrát měnilo skóre. Nejprve Ceballos krásně vymetl šibenici, aby pár sekund nato Mendez střelou z hranice vápna do stejného místa jako Mallo, stanovil konečné skóre 2:4.

Další výsledky 12. kola:

Levante - Real Sociedad 1:3 (4. Chema - 73. Theo Hernández, 77. Juanmi, 83. Oyarzabal)
Valladolid - Eibar 0:0
Getafe - Valencia 0:1 (81. Parejo z penalty)
Barcelona - Betis 3:4 (
68. z penalty a 90+3. Messi, 79. Vidal - 20. Junior Firpo, 34. Joaquín, 71. Lo Celso, 83. Canales)
Rayo - Villarreal 2:2 (45+1. De Tomás, 66. García - 33. Chukweze, 80. N. Sansone)
Alavés - Huesca 2:1 (41. Jony, 68. Sobrino - 35. Moi Gómez)