Zpět na » Primera Division » Barcelona selhala s Betisem, doma inkasovala čtyři góly po 15 letech

Primera Division - Barcelona selhala s Betisem, doma inkasovala čtyři góly po 15 letech

Barcelona selhala s Betisem, doma inkasovala čtyři góly po 15 letech © dailymail.co.uk - Leo Messi

1

11.11. - REVIEW Překvapivé zaváhání si na své konto připsala Barcelona. Vedoucí celek španělské ligy nečekaně selhal doma s Betisem Sevila. Ani dva góly Lioenla Messiho, který se po zranění vrátil do sestavy po zlomenině ruky, nezabránily porážce 3:4. Azulgranas sice zůstávají na první příčce, ale druhé Atlético s Alavésem už ztrácí jen jeden bod a pokud zvítězí Espanyol, bodově se se svým městským rivalem srovná.

FC Barcelona 3:4 Betis Sevilla

Góly: 68. z penalty a 90+3. Messi, 79. Arturo Vidal - 20. Junior Firpo, 34. Joaquín, 71. Lo Celso, 83. Canales

FC Barcelona: Ter Stegen - S. Roberto, Piqué, Lenglet, Alba - Rakitić, Busquets (69. Aleñá), Arthur (46. Arturo Vidal) - Messi, L. Suárez, Malcom (57. Munir)

Betis: Pau López - Mandi, Bartra, Sidnei - Tello, Lo Celso (87. Inuj), W. Carvalho, Guardado, Firpo - Joaquín (62. Canales), Morón (76. León)

Už se zdálo, že Barcelona našla svoji cestu z krize, když dokázala vyhrát tři ligové zápasy v řadě. Jenže v zápase, kdy po návratu Messiho do sestavy měla pokračovat v této optimistické tónině, přijel Betis a jednoznačně odhalil nedostatky, které současný tým azulgranas, přestože stále ještě vede ligovou tabulku, pořád má.

Začátek zápasu sliboval zajímavou podívanou, akce střídala akci, hrálo se nahoru dolů, ale především příležitosti hostujícího celku byly mnohem nebezpečnější. Ve 20. minutě se nakonec svěřenci trenéra Setiéna prosadili i gólově, když Junior Firpo pronikl po své levé straně, zasekl a pokořil střelou Ter Stegena.

Barcelona měla největší šanci první půle při pokusu Lengleta, jenž se snažil usměrnit mezi tři tyče přímý kop Messiho, Pau López ale jeho ránu vytěsnil nad břevno. Betis ale mezitím hrozil dál. Ter Stegen fantasticky vychytal bývalého hráče azulgranas Tella. Loren po stříleném pasu ze strany od Juniora jen těsně minul tyčku. Ve 33. minutě pak přeci jen padl druhý gól hostů. Další centr ze strany od Juniora prošel vápnem, před bránu ho vrátil Tello a Joaquín pohodlně do odkryté branky zasadil další úder domácím.

Do druhého poločasu vstoupila Barcelona s úmyslem rychle zkorigovat skóre. Blízko byl hned po 15 vteřinách pobytu na hřišti střídající Vidal, nedlouho poté pak Messi. Ale stejně tak blízko vedení 0:3 byl Tello, naštěstí pro Barcu nedosáhl na jeho křížný pokus u zadní tyče Loren.

Naděje pro Barcelonu přišla v 68. minutě, kdy po faulu na Jordiho Albu kopal Messi penaltu a suverénně ji proměnil. Nicméně netrvalo to nijak dlouho, co se Betis opět vrátil do tříbrankového náskoku. To udělal velkou chybu Ter Stegen, kdy střelu Lo Celsa jen ztlumil a míč přepadl za jeho záda do branky - 1:3.

Barcelona sice opět chytla dech v 79. minutě. Messi našel parádně Munira, který ještě zvýhodnil Vidala, jenž snížil na 2:3. Jenže další psychickou újmu utržila Barca po vyloučení Rakitiće a v 83. minutě i poté, co počtvrté inkasovala. Tolik gólů doma nedostala dlouhých 15 let. V nastaveném čase sice ještě Messi snížil svým druhým gólem, ale na překvapivé prohře už se nic nezměnilo.

Další výsledky 12. kola:

Levante - Real Sociedad 1:3 (4. Chema - 73. Theo Hernández, 77. Juanmi, 83. Oyarzabal)
Valladolid - Eibar 0:0
Getafe - Valencia 0:1 (81. Parejo z penalty)