Zpět na » Primera Division » 3 důvody, proč trenér Realu posadil na lavičku Navase a upřednostnil Courtoise

Primera Division - 3 důvody, proč trenér Realu posadil na lavičku Navase a upřednostnil Courtoise

3 důvody, proč trenér Realu posadil na lavičku Navase a upřednostnil Courtoise © as.com - Navas & Courtois

0

Líbilo se

11.11. - Dva skvělí brankáři, kteří jsou považováni za jednu z nejlepších gólmanských dvojic na světě. Keylor Navas a Thibaut Courtois bojují v Realu Madrid o pozici jedničky. Bývalý trenér Lopetegui se snažil práci mezi oba rozdělit, ale asi to nebylo úplně ideální řešení. Nový kouč Solari šel jinou cestou. Proč upřednostnil Courtoise?

V létě Real Madrid koupil z Chelsea belgického reprezentanta Courtoise. Už tehdy byli všichni zvědaví, jak trenér Lopetegui rozdělí nasazování do branky společně s Navasem, který patřil mezi opory týmu při posledních třech triumfech v Lize mistrů. Jenže už první ligové zápasy proti Getafe a Gironě, kdy nejlepší gólman MS 2018 zůstal jen na lavičce, začaly plodit různé spekulace.

Courtois se nakonec stal jedničkou v lize, Navasovi byla svěřena role v Lize mistrů i v jediném pohárovém utkání v Melille. Lopetegui tak chtěl uspokojit oba gólmany. Jestli to bylo dobře, nebo ne, je těžko hodnotit. Každopádně Solari najel na úplně jinou strategii. Navas bude náhradník, který si zřejmě zachytá jen třetí soutěž, Copa del Rey, zatímco Courtois bude v zápřahu v Lize mistrů i La Lize. Proč se tak rozhodl?

Kdo by měl být jedničkou Realu Madrid
Courtois
Navas

Fotbalová stránka

Solari byl k Navasovi od chvíle, kdy převzal otěže týmu, upřímný. Že vše začíná od nuly a nebude brát ohled na to, co bylo pod předchozím trenérem. Do Melilly cestovali všichni tři brankáři a tehdy Solari dal Navasovi najevo, že on bude chytat v poháru, protože Courtois bude nastupovat v LM a Primera División. Solari má rád stabilitu, žádné velké změny. Navíc upřednostňuje velké gólmany, považuje je za kompletnější. Výška, rychlost, hra nohama, blokování, správné postavení a organizace obrany - to vše podle Solariho mluví ve prospěch Belgičana.

Psychická stránka

Podle Solariho musí být gólman psychicky nejsilnějším hráčem na trávníku. Mezi Courtoisem a Navasem považuje v tomto ohledu toho prvního za lépe připraveného odolat v zápasech, v nichž Real, mentálně raněný, potřebuje nutně vyhrávat, aby se vymanil z krize. Podle Solariho z něj vyzařuje větší sebedůvěra. Neznamená to ale, že by Navase totálně odstřihl. Jen prostě bude naskakovat do zápasů Copa del Rey, který má v klubových preferencích až číslo tři a případně bude připraven kdykoli zaskočit za Belgičana.

Vliv vedení

Solari hraje o angažmá a moc dobře ví, že Thibaut Courtois je vysněným brankářem prezidenta Péreze. Ten určitě nebyl tak velkým přívržencem kostarického gólmana jako ho podporovala kabina nebo trenér Zidane. Takže možná i skutečnost, že ho Pérez vytáhl z béčka do prvního týmu a dal mu šanci, mu vrací Solari tímto způsobem.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
vrana17 - 12.11. Odpovědět

Byla to jen otázka času. TC je lepší brankář než Navas. Navas má parádní reflexi, ale je malí na brankaře. I GK steal nemá nějak extra. Proti tomu TC je snad nejlepší brankář na centrované míče na světě. Jak se jim uzdraví obrana můžou být nebezpeční a na Barcu moc neztrácí. V zimě koupí nějakou hvězdu na omlazení kádru a budou zase šlapat jak hodinky.

vrana17

Vysněným golmanen Peréze je de Gea Smajlík 1

LampardVIII

Moc ti Keylore přeju, aby ti vyšel přestup do Juventusu už teď v lednu a chytal jsi v klubu, kde si tě budou vážit.

sonnyblack

Důvod byl jediný - chce se za každou cenu udržet u kormidla a nebýt pouze dočasným řešením. A k tomu vede jediná cesta: zalíbit se vedení.

sonnyblack
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články