Zpět na » Primera Division » Žádných 222 milionů eur. Kolik nakonec zaplatilo Paris St. Germain za loňský přestup Neymara z Barcelony?

Primera Division - Žádných 222 milionů eur. Kolik nakonec zaplatilo Paris St. Germain za loňský přestup Neymara z Barcelony?

Žádných 222 milionů eur. Kolik nakonec zaplatilo Paris St. Germain za loňský přestup Neymara z Barcelony? © as.com - Neymar

3

Líbilo se

10.11. - Je to rekordní částka za přestup fotbalisty v celé historii této hry. Až do teďka se ale mělo za to, že suma, kterou Paris St. Germain za transfer barcelonského Neymara zaplatilo, činila 222 milionů eur. Jenže celková suma operace podle serveru Football Leaks ještě o nějaké ty miliony narostla.

Už je to více jak rok, co se pařížský klub ze čtvrti Saint Germain rozhodl zaplatit Barceloně výkupní klauzuli za jednu z jejích největších hvězd. Brazilec Neymar měl ve smlouvě zanesenu výstupní částku 222 milionů eur, po jejímž uhrazení mohl opustit Barcu a tu zástupci francouzského klubu 3. srpna 2017 nakonec složili v sídle La Ligy, čímž dostal rekordní přestup oficiální pečeť.

Jenže podle zdrojů proslulého serveru Football Leaks tato cifra nebyla pro francouzský klub zdaleka konečná. PSG totiž ještě dvěma agentům Neymara, jeho otci Neymarovi seniorovi a také Pini Zahavimu zaplatilo každému 10,7 milionů eur a slušná částka putovala i na konto klubu, v němž Neymar vyrůstal. FC Santos takto vyinkasoval 8,7 milionů eur. Celkově tedy PSG zaplatilo 252,1 milionů eur.

Francouzský portál Mediapart pak ještě zveřejnil, že brazilský fotbalista podepsal pětiletý kontrakt, díky němuž si přijde na 30 milionů eur čistého ročně. Tato suma se skládá z pevné složky 25,5 milionů eur, k nimž je připočítána jakási „mravní a etická" prémie, která zavazuje hráče respektovat hodnoty klubu a zejména deset sepsaných kritérií, mezi nimiž je například „zdravení a děkování fanouškům před a po každém zápase."

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, mundodeportivo.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Kupovat si pozdravy fanouškům to už je trošku moc za chvíli se budou platit bonusy i za to že si zaváže někdo tkaničky u bot. Smajlík 3

MESSIFCB
niko78 - 10.11. Odpovědět

Ak to klub zarobil legitimne,tak nech je to aj 500mil. Ale to je ta prava otazka vsak?

niko78
COKO - 10.11. Odpovědět

U Neymara bude snad u každého přestupu zatajovaná skutečná suma. Neskutečné.

COKO
Reklama
Reklama
Nejnovější články