Zpět na » Primera Division » Messi byl v roce 2016 na odchodu z Barcelony. Měl namířeno do Anglie

Primera Division - Messi byl v roce 2016 na odchodu z Barcelony. Měl namířeno do Anglie

Messi byl v roce 2016 na odchodu z Barcelony. Měl namířeno do Anglie © as.com - Leo Messi

1

Líbilo se

03.11. - Hodně mizerně se cítil v polovině roku 2016 argentinský fotbalista Lionel Messi. Tehdy ho dvě citelné záležitosti srazily psychicky hodně dolů a nebyl daleko od toho, aby dokonce opustil barcelonský klub. Namířeno měl do anglické Premier League.

Události z června a července 2016 mohly znamenat bod zlomu v kariéře pětinásobného držitele Zlatého míče Lionela Messiho. Vše začalo na začátku června, kdy byl vláčen před soudy a čelil obvinění z daňových machinací. V barcelonské soudní síni plné lidí a kamer mu státní zástupce Mario Maza dával co proto a v průběhu jednání ho dokonce osočil z toho, že je „šéfem zločinecké organizace."

To tehdy Lea hodně poznamenalo. Pár dní nato ho čekal důležitý turnaj Copa América. V něm Argentinci znovu pohořeli ve finále, Messi proti Chilanům navíc zahodil pokutový kop. Se slzami v očích po skončení zápasu oznámil svoje ,finito´ v reprezentačnímu týmu.

Po několika dnech dovolené přišla další rána. Oznámení rozsudku, kdy on i jeho otec Jorge byli odsouzeni za daňové podvody k trestu ve výši 21 měsíců. Jakmile se tuto zprávu dozvěděli, byli oba velice zkroušeni. „Přičítali to všechno perzekuci ze strany státu, vyjádření moci a Messi měl sloužit jako exemplární případ pro všechny, kteří by chtěli dělat něco podobného," myslí si novinář Fernando Polo.

V tu chvíli Messi viděl jedinou možnost úniku od toho všeho - opustit Španělsko, La Ligu a Barcu. „A kam se vydat, ptali se mezi sebou Jorge a Leo? Poté, co zanalyzovali kluby, které potencionálně mohli Lea angažovat, vybral Jorge City, bohatý klub s trenérem Guardiolou, kterého znal, kde i současně působil velký kamarád Sergio Agüero," informuje Polo.

„Messiho tým se zkontaktoval s vedením City, kde působili exbarcelonští šíbři Soriano a Begiristain, vysvětlili Leovu situaci, jeho frustraci a pocit zmaru a anglický klub hozenou rukavici zvedl."

Soriano prý tehdy řekl, že by sami o sobě po Messim nikdy nešli, ale pokud by jim jednoho dne zavolal, otevřeli by mu pomyslné dveře. A tak se i stalo. Dokonce proběhly nějaké kontakty, ale podle lidí z okolí Messiho se nikdy nemluvilo o žádných konkrétních číslech či provizích, jak se to naopak prezentovalo na veřejnosti. Nakonec ani nebyl čas. Leo si svoje rozhodnutí rozmyslel a zvolil setrvání v Barceloně.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, mundodeportivo.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
F4BRE - 03.11. Odpovědět

A já jsem byl na cestě do Barcelony jako náhrada za nej ..

F4BRE

Nic si beztak nerozmýšlel, chtěl od začátku setrvat v barce a to taky udělal

Tomguncz2
Zedman - 03.11. Odpovědět

No jo srdcař Smajlík 5

Zedman

ppšštt hlupáku

Messi777
Jackopz - 03.11. Odpovědět

LOL, sám tu vypisuješ ako môžme veriť niečomu čo píšu novinári ohľadom Realu, že len dementi tomu veria. Ako náhle je niečo o Barcelone a aj v prípade ankety France Football ktorá si vymyslela útok hackerov tak samozrejme že to musela byť pravda rovnako ako aj toto že Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 bože takého kokota ako si ty už dlho táto stránka nevypľula.

Jackopz
FCBzUSA - 03.11. Odpovědět

FCBzUSA
Reklama
Reklama
Nejnovější články