Zpět na » Primera Division » Bída Realu trvá dál a Lopeteguiho angažmá visí na vlásku

Primera Division - Bída Realu trvá dál a Lopeteguiho angažmá visí na vlásku

Bída Realu trvá dál a Lopeteguiho angažmá visí na vlásku © lfp.es - Levante překvapivě zvítězilo v Madridu nad Realem

1

20.10. - REVIEW Hodně nahnuté to má po dnešku se svým angažmá madridský trenér Julen Lopetegui. Jeho svěřenci sice po 481 minutách dokázali konečně vstřelit gól, ale byl jen jediný. A vzhledem k tomu, že Levante po silném nástupu do utkání vstřelilo za 13 minut hned dva, na body to překvapivě nestačilo. K ničemu byly i dvě střely hráčů Bílého baletu do tyče.

Real Madrid 1:2 Levante UD

Gól: 72. Marcelo - 7. Morales, 13. Roger z penalty

Real Madrid: Courtois - Odriozola (46. Bale), Varane, Ramos, Marcelo - Casemiro, Modrić, Isco (60. Benzema) - Lucas Vázquez, Mariano, Asensio (60. Ceballos)

Levante: Oier - Jason, Cabaco, Postigo (75. Chema), Pier, Toño - Campaña, Bardhi, Rochina (67. Doukoure) - Roger (79. Boateng), Morales

To je teda pořádná rána. Málokdo si dovedl představit, že by Real doma nedokázal porazit jedenácté Levante a že by jeho krize měla dál pokračovat. Jenže stalo se. Bílý balet se hned v úvodu nechal pořádně zaskočit, když už v sedmé minutě chyboval obránce Varane, nechal kolem sebe projít dlouhý balón z hloubi obranného pásma soupeře, toho využil Morales, udělal Courtoisovi kliku jako Brno a zavěsil - 0:1.

Než se stačili Blancos rozkoukat, už prohrávali o dva góly a z pohodlné štreky za třemi body se stal pořádně prudký krpál. Ale nejprve situace ze 12. minuty nevypadala tak tragicky. Varane zahrál míč rukou na hranici vápna a sudí nařídil přímý kop na Courtoise. Ovšem ještě než ho hosté rozehráli, našeptal mu VAR do ucha, že francouzský stoper se provinil uvnitř šestnáctky a následovala penalta. Tu bezpečně proměnil Roger. V tu chvíli se Real konečně probral. Zatlačil hosty ke své bráně a zahazoval jednu dobrou šanci za druhou. Ještě předtím dokonce snížil, ale Asensio byl přitom nachytán v postavení mimo hru.

Výborný Oier dvakrát vychytal Lucase, jednou Ramose a když už byl překonán, jako ve 34. minutě, zachránilo ho po hlavičce Mariana břevno. Ovšem nakonec to byli hosté, kteří přidali třetí gól, jenž jim ale nebyl kvůli ofsajdu uznán.

Ve druhé půli kleště Realu Levante ještě více zmáčkly. Oier byl hrdinou zápasu, když vytáhl přímý kop Balea na roh. Nicméně v 72. minutě už byl přeci jen krátký na tvrdou ránu Marcela. Ten si z druhé vlny naběhl do vápna, kde ho zpětnou přihrávkou viděl Benzema a Brazilec míč prudce napálil pod horní tyč. Byl to první gól Blancos po dlouhých 481 minutách. A zdálo se, že ne poslední, jelikož tlak hráčů v bílém byl opravdu drtivý. V 76. minutě Benzema při snaze o obstřel trefil další tyč.

V 88. minutě sudí neuznal Realu druhý gól v zápase, když dorážejícího hráče, v tomto případě Mariana, znovu polapila ofsajdová past, respektive pozorné oko asistenta. V samotném závěru ještě mohl navýšit vedení hostů Morales, ale po rychlém brejku mířil jen těsně vedle tyče.