Zpět na » Primera Division » Real Madrid má nejstabilnější kádr ze všech klubů TOP pěti evropských lig

Primera Division - Real Madrid má nejstabilnější kádr ze všech klubů TOP pěti evropských lig

Real Madrid má nejstabilnější kádr ze všech klubů TOP pěti evropských lig © dailymail.co.uk - Real Madrid

0

Líbilo se

10.10. - Studie společnosti CIES, zabývající se nejrůznějšími fotbalovými statistikami, přinesla zajímavé zjištění. Podle něj má nejstabilnější kádr ze všech klubů elitních soutěží v Evropě aktuální šampion starého kontinentu Real Madrid.

Bílý balet v červnu vyhrál třetí titul z Ligy mistrů v řadě a celkově již 13. trofej z této soutěže či její předchůdkyně PMEZ. Možná k tomu přispěla i skutečnost, že je kádr Realu Madrid hodně dlouho pohromadě.

Společnost CIES zabývající se studiemi různých statistik dokonce spočítala, že klub z hlavního španělského města je pohromadě v průměru nejdelší dobu ze všech, pokud se vezmou aktuální soupisky letošní sezóny všech klubů pěti elitních evropských lig - španělské La Ligy, anglické Premier League, francouzské Ligue 1, německé Bundesligy a italské Serie A.

Průměrná doba hráčova angažmá v klubu je u Realu Madrid téměř šest let, konkrétně 5,84. Hned v pořadí za ním je jeho největší rival z Barcelony s průměrným angažmá hráčů na soupisce prvního týmu v trvání 5,36 let. Třetí se pak umístil Bayern Mnichov s číslem 5,26. Tato trojice je tak jediná, která překonala průměrnou pětiletou hranici.

Nejstabilnější kádr v Premier League má Tottenham s průměrem 3,89 let a Manchester United s číslem 3,72. V Itálii se tímto primátem může pochlubit Neapol (3,43) a ve Francii Paris Saint Germain 2,94.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, dailymail.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

To dlouho nevydrží, když člověk vidí co teď předvádí (Real, Barca i Bayern)...hodně brzy příjdou ňáké změny.

Messi777
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články