Zpět na » Primera Division » Barcelonské prázdné tribuny se nyní budou hodit Angličanům

Primera Division - Barcelonské prázdné tribuny se nyní budou hodit Angličanům

Barcelonské prázdné tribuny se nyní budou hodit Angličanům © as.com - Stadion Barcelony s prázdnými tribunami

0

Líbilo se

10.10. - Prázdné tribuny v elitních fotbalových soutěžích nebývají příliš obvyklým jevem. A ani fanouškovi u televizní obrazovky neposkytuje vylidněný stadion ten správný emoční vjem při sledování zápasu. Ale ochozy bez fotbalových příznivců, jak je měla loni v říjnu Barcelona, nyní budou i hodně užitečné.

Loni v říjnu se v Katalánsku uskutečnilo referendum o nezávislosti tohoto regionu na Španělsku. Tyto události vyvolaly veliké emoce i mezi obyvateli Barcelony z jejichž strany se daly očekávat i nepokoje a výtržnosti během ligového utkání mezi Barcou a Las Palmas. Několik hodin se dokonce jevila situace tak, že utkání nebude odehráno vůbec a azulgranas by tak mohli být potrestáni kontumační prohrou. Nakonec došlo ke kompromisnímu řešení, kdy se zápas odehrál před prázdnými tribunami.

A právě tento zápas, respektive jeho nezvyklé kulisy se nyní hodí reprezentačnímu kouči Anglie Garethu Southgateovi. Na výběr „Three Lions“ čeká totiž v pátek v Rijece při utkání Ligy národů proti Chorvatsku stejný obrázek.

Chorvatsko totiž bylo potrestáno dvěma zápasy bez divácké kulisy za to, že před kvalifikačním utkáním o EURO 2016 proti Itálii byly na trávníku namalovány nacistické symboly.

Southgate všem nominovaným hráčům podle britských médií zaslal link s odkazem na video zápasu Barcelony s Las Palmas, aby si alespoň tímto způsobem vyzkoušeli, jak obtížné bude hrát na stadionu bez diváků.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, thesun.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články