Zpět na » Primera Division » 7 změn Realu Madrid: Od dokonalého zápasu s AS Řím ke katastrofě v Seville

Primera Division - 7 změn Realu Madrid: Od dokonalého zápasu s AS Řím ke katastrofě v Seville

7 změn Realu Madrid: Od dokonalého zápasu s AS Řím ke katastrofě v Seville © FotbalPortal.cz - Co se v Realu madrid změnilo?

2

Líbilo se

28.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE Je to sice jen týden, ale je vidět, že i za tak krátký časový úsek může u špičkového fotbalového týmu dojít k značné změně, jež ho činí prakticky nerozeznatelným. Podobnou transformací prošel i Real Madrid, jenž před sedmi dny přejel AS Řím, aby následně dostal v Seville pořádně za uši. V čem se tolik lišily tyto dva týmy?

1. Přesnost střelby

Přesnost je základem fotbalu. A o střelbě to platí tuplem. Jestliže proti AS Řím Real vyslal celkem 30 střel z nichž 11 šlo mezi tři tyče, proti Seville z 21 pokusů šly do prostoru branky jen tři. Naproti tomu Sevilla vyslala méně střel než Bílý balet (16), ale hned sedm jich šlo na branku.

2. Bale s Benzemou na suchu

Zdálo se, že předsezónní rozpuštění trojky BBC dostalo z Balea i Benzemy to nejlepší. Jejich produktivita před soupeřovou brankou exponenciálně narostla. Proti AS byl velšský útočník pro obranu soupeře dokonalou noční můrou, dokonce vstřelil i gól na 2:0. Nicméně proti Seville byl znát herní pokles. A u Benzemy ještě větší. Během hodiny o něm na stadionu Sáncheze Pizjuána nebylo vidu ani slechu.

3. Bezvýsledné držení míče

Real Madrid držel míč proti AS Řím i Seville. To bylo totožné, ovšem výsledek této dominance byl diametrálně odlišný. S číselně prakticky shodným procentuálním držením (Liga mistrů 59, liga 60) předvedl Real svoji dobrou i špatnou stránku. Jestliže proti AS zaznamenal 639 přihrávek, dvojnásobek než jeho protivník, na Pizjuánu se nedostal na víc než 477. Spousta nepřesností si vybrala svou daň. A absence Isca v záložní řadě nemůže být omluvou.

4. Díry v obraně

Proti AS sklízela defenziva samou chválu, proti Seville nefungovala vůbec. Nejlepší dvojice stoperů podle FIFA Ramos - Varane byla daleko od svého obvyklého standardu. Od začátku měla problémy s běhavými Ben Yedderem a Andrém Silvou. Courtois byl na všechno sám.

5. Problém na kraji obrany

Levý obránce Marcelo neměl svůj den. Chyboval s míčem u nohy, v útoku nebyl vidět a při defenzivní práci tápal. Nad to všechno musel kvůli zranění střídat. Zranění Carvajala na druhém kraji obrany mělo nakonec větší dopad, než se čekalo. Odriozola byl jeho záskokem proti Espanyolu a zanechal dobrý dojem, ale Lopetegui raději v Seville, kde se čekal obtížný duel, vsadil na zkušenosti Nacha. Jenže španělský obránce se svezl se špatným výkonem ostatních.

6. Bez nasazení, hodně ztrát

Proti AS Řím madridský klub do utkání vlétl s plným nasazením a za dvacet minut měl na kontě už zhruba osm gólových šancí. Ve stejném časovém úseku v Seville inkasoval dva góly. S větším nasazením, rychlostí a agresivitou Machínův tým donutil Bílý balet ke ztrátám balónu v 97 případech, o 28 víc než v Lize mistrů. Chybějící presink byl jednou z příčin porážek Lopeteguiho týmu.

7. Střídání nepřinesla oživení

Asensio s Marianem nebyli v základní sestavě proti AS, ale jejich nástup na hřiště v průběhu zápasu byl znát. Ještě navýšili herní úroveň Realu Madrid. Rodák z Mallorcy se pokusil o efektní zakončení, které mu ale nevyšlo, Mariano pak krásnou trefou uzavřel skóre. O týden později bylo vše jinak. Tahy trenéra Lopeteguiho neměly očekávaný efekt. Mariano, Lucas ani Ceballos nedokázali změnit náboj týmu bez duše.

Kam dál?

Jan Preisler / marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články