Zpět na » Primera Division » Propad Realu Madrid? Mizerné nasazení, prospaný první poločas. Kritika ale míří i na Marcela

Primera Division - Propad Realu Madrid? Mizerné nasazení, prospaný první poločas. Kritika ale míří i na Marcela

Propad Realu Madrid? Mizerné nasazení, prospaný první poločas. Kritika ale míří i na Marcela © dailymail.co.uk - Marcelo

1

27.09. - Mohli využít zaváhání Barcelony v Leganés a posunout se do čela tabulky. Namísto toho ale svěřenci trenéra Lopeteguiho dostali pořádně za uši od Sevilly sklidili výprask 0:3. Příčinou byl především totálně prospaný první poločas. Ale i další detaily.

Real nestačil koukat. Sevilla ho totiž v první půli přejela jako parní válec. Bílý balet v prvních pětačtyřiceti minutách nebyl schopen zastavit uragán domácího týmu a zaplatil za to třemi inkasovanými góly. Hlavní problém, nedostatečné nasazení, si uvědomovali unisono všichni z poraženého mužstva.

„Bylo to obtížné utkání, v prvním poločase hrála Sevilla s větším nasazením a my jsme se v tom soupeři nedokázali vyrovnat. Góly jsou trochu naše chyby, při druhém měli trochu štěstí. Snažili jsme se zareagovat, ale ve druhé půli nám neuznali gól a Bale nedal velkou šanci,“ řekl gólman Courtois.

„Nehráli jsme tak, jak jsme zamýšleli a v první půli jsme za to zaplatili dvěma rychlými góly. Chtěli jsme napadat hodně vpředu, ovšem nedělali jsme to, jak jsme chtěli. Sevilla byla lepší,“ prohlásil trenér Lopetegui.

Problémem pro Real začínají být i zápasy venku celkově. Ve všech čtyřech, které odehrál mimo Bernabéu, musel dotahovat vedoucí branku soupeře. V Superpohráu UEFA a včera v Seville se to nepodařilo, v Bilbau uhrál Real bod a jen v Gironě dokázal skóre otočit. „K zápasům venku nastupuje mužstvo se stejnou mentalitou jako k těm domácím. Nemyslím si, že chybí nasazení, mužstvo má charakter.“

„V první půli jsme hráli špatně, dotáhnout tři góly je už potom těžké. Utekly nám tři body, které nám nakonec mohou chybět. Porážka bolí, ale musíme zvednout hlavu,“ poznamenal po porážce 0:3 obránce Marcelo.

Ten byl znovu terčem kritiky madridských žurnalistů. „Marcelo už není na úrovni, jako byl dřív. Po stránce defenzivní, a pro Real je nejhorší to, že už se neprojevuje ani v ofenzivě. Navíc jeho špatná přihrávka dala základ prvnímu gólu Sevilly. Trenér Pablo Machín záměrně postavil taktiku na slabinách Marcela. Už to tak udělal loni, když ještě trénoval Gironu a také včera využil volný prostor za zády brazilského obránce,“ uvedl Alberto Fernández z Marcy.

„Sezónu odstartoval chybou v Superpoháru, v Gironě ho Lopetegui musel po hodině střídat...,“ dodal ještě další kritickou poznámku.

Realu se proti „velkým“ soupeřům v letošní sezóně zatím nedaří. Prohra 2:4 s Atléticem v Superpoháru UEFA, remíza na San Mamés s Athleticem Bilbao 1:1 a včera porážka 0:3 v Seville. A v sobotu ho čeká madridské derby s Atléticem...