Zpět na » Primera Division » Barcelona hrála hodinu v deseti a v derby s Gironou překvapivě jen remizovala

Primera Division - Barcelona hrála hodinu v deseti a v derby s Gironou překvapivě jen remizovala

Barcelona hrála hodinu v deseti a v derby s Gironou překvapivě jen remizovala © lfp.es - Messi v souboji s obranou Girony

1

23.09. - REVIEW Už i poslední celek španělské ligy, který doposud držel stoprocentní bilanci, zaznamenal bodovou ztrátu. Barcelona totiž zcela nečekaně jen remizovala na domácím stadionu v katalánském derby s Gironou 2:2. Průběh zápasu zcela jistě ovlivnila červená karta pro domácího Lengleta ve 35. minutě. Barca se sice vrátila do čela tabulky, ale před Realem Madrid vede už jen o skóre.

FC Barcelona 2:2 Girona FC

Gól: 19. Messi, 63. Piqué - 45. a 51. Stuani

ČK: 35. Lenglet

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba - Busquets, Arthur (58. Coutinho), Arturo Vidal (58. Rakitić) - Messi, Suárez, Dembélé (46. Umtiti)

Girona: Bono - Alcalá, Bernardo, Juanpe - Aleix García (46. Borja García), Pere Pons, Muniesa, Granell (72. Douglas Luiz), Aday - Portu (85. Doumbia), Stuani

Velmi překvapivou bodovou ztrátu zaznamenala Barcelona v derby zápase s Gironou. Nastupovala do něj v roli velkého favorita, kterou díky Messiho brance z 19. minuty také potvrzovala průběžným vedením 1:0. Pod gól barcelonského útočníka se podepsal pěknou přihrávkou Arturo Vidal, který poprvé nastoupil v základní sestavě v ligovém klání. Argentinec už pak jen technicky placírkou uklidil míč k tyči Bonovy branky.

Ačkoliv procentuální převaha domácího týmu dosahovala až téměř číslo 75, měla i Girona velice slušné šance srovnat. Hned v úvodu Bernardo tvrdou hlavičkou donutil k zásahu Ter Stegena, ve 29. si pak Portu naběhl na kolmý pas a udělal blafák domácímu brankářovi. Dobíhající Piqué naštěstí pro domácí stačil včas odkopnout míč do bezpečí.

Klíčový moment zápasu ale nastal ve 35. minutě. Po souboji Lengleta s Pere Ponsem udeřil domácí fotbalista loktem do tváře hráče Girony a po potvrzení od VAR byl sudím vyloučen. Početní převahu Girona dokázala využít ještě před poločasem. Piqué pozdě zareagoval na centr ze strany, Stuani ho předstihl a nezadržitelně skóroval - 1:1.

Do vedení mohl dostat Barcelonu hned po pauze Suárez, kterému skvělý balón předložil Semedo, ale uruguayskému forvardovi obrana hostí nadějnou střelu zblokovala. Do vedení se nakonec dostala Girona. A zase při této akci neměl čisté svědomí Piqué. Nestihl zastavit rozeběhnutého Portua, jeho střelu sice ještě Ter Stegen kryl, ale dorážku do odkryté brány nasměroval Stuani přesně - 1:2.

V 60. minutě Messi z přímého kopu orazítkoval břevno a dvě minuty poté Piqué vykřesal domácím naději vyrovnávacím gólem. Suárez byl dřív u míče než brankář Bono a po vzdušném souboji technickým pokusem hlavou barcelonský obránce namířil mimo dosah gólmana. Obrat už se ale azulgranas nepodařil. Velice blízko měl ke gólu střídající stoper Umtiti v 80. minutě, ale sám si před brankou nedokázal zhruba v místě penaltového puntíku ideálně zpracovat míč a obránci Girony ho o něj nakonec připravili.

Další výsledky 5. kola Primera División

Huesca - Real Sociedad 0:1 (64. Merino)
Rayo Vallecano - Alavés 1:5 (30. Raúl de Tomás - 34. a 77. Ibai, 8. Navarro, 56. Calleri, 90+5. Burgui)
Celta - Valladolid 3:3 (5. a 54. Aspas, 9. Gomez - 39. O. Plano, 65. Ünal, 90+4. Leo Suárez)
Eibar - Leganés 1:0 (52. Kike García)
Getafe - Atlético Madrid 0:2 (14. Soria vlastní, 60. Lemar)
Real Madrid - Espanyol 1:0 (42. Asensio)
Levante - Sevilla 2:6 (12. Roger, 90. Kjaer vlastní - 11., 35. a 45. Ben Yedder, 21. Carrico, 49. André Silva, 59. Sarabia)
Villarreal - Valencia 0:0
Betis - Athletic Bilbao 2:2
(51. Bratra, 68. Canales - 7. Williams, 17.R. García)