Zpět na » Primera Division » Espanyol v Madridu dál gólově mlčel a Real se tak díky trefě Asensia posunul do čela tabulky

Primera Division - Espanyol v Madridu dál gólově mlčel a Real se tak díky trefě Asensia posunul do čela tabulky

Espanyol v Madridu dál gólově mlčel a Real se tak díky trefě Asensia posunul do čela tabulky © lfp.es - Marco Asensio

1

22.09. - REVIEW Ani v páté ligové sezóně za sebou nedokázali hráči Espanyolu Barcelona skórovat na madridském stadionu Santiaga Bernabéua. A jelikož domácí Real Madrid se prosadil alespoň jednou, zásluhou Marca Asensia těsně před poločasem, zůstaly všechny tři body favoritovi, který se minimálně do zítřka posunul na první místo v tabulce.

Real Madrid 1:0 Espanyol

Gól: 42. Asensio

Real: Courtois - Odriozola, Varane, Ramos, Nacho - Casemiro, Ceballos (73. L. Vázquez), Modrić - Isco (79. M. Llorente), Asensio, Benzema (60. Mariano)

Espanyol: Diego López - Javi López, Naldo, Hermoso, Dídac - Marc Roca, Darder (55. V. Sanchez), Granero, Hernán Pérez (70. Sergio García), Piatti (55. Baptistao) - Borja Iglesias

Jasná převaha Realu Madrid po celý zápas, ale festival šancí, jako proti AS Řím, rozhodně ne. Zejména v prvním poločase Bílý balet pociťoval absence Carvajala, Marcela, Kroose či Balea a nebezpečí před brankou bývalého madridisty Diega Lópeze moc nebylo. Isco sice už v páté minutě po centru debutanta Odriozoly mířil těsně vedle, ale to bylo na dlouhé minuty to poslední, co vystrašilo brankáře Espanyolu.

Nebezpečné záblesky totiž připravovali i většinou pasivní hosté, jako ve 14. minutě z brejku Piatti, nebo ve velmi slibné pozici ve 35. minutě Hernán Pérez. Nicméně to paradoxně byli domácí, kdo se dostal před poločasovou pauzou do vedení. Modrićova střela-nahrávka prošla na Asensia, který vypálil na zadní tyč a Blancos se mohli radovat. Dokonce hned dvakrát. Poprvé bezprostředně poté, co míč přešel brankovou čáru a podruhé ve chvíli, kdy sudí Mateu Lahoz uznal platnost trefy po konzultaci s VAR.

Do druhé půle vstoupili domácí dobře naladěni a nejprve Modrić a pak také Isco zkusili ohrozit branku Espanyolu hned v úvodních třech minutách. Chorvatovu ránu ale López vyrazil na roh a pokus o obstřel v podání španělského reprezentanta skončil těsně vedle tyče.

Největší šanci vyrovnat nabídli domácí hráči Espanyolu sami. V 67. minutě chtěl rozehrát míč Sergio Ramos na Varaneho, ale jeho úmysl vystihl Borja Iglesias , který se v tísni snažil přelobovat brankáře Courtoise, ale míč se nakonec dotkl jen horní tyčky.

Chybu mohl o pět minut později po centru šajtlí Ramos napravit, ale jeho střela hlavou našla pouze reflexivní zákrok Diega Lópeze. Real tak díky zisku povinných tří bodů minimálně do zítřejšího večera povede tabulku španělské ligy.

Další výsledky 5. kola Primera División

Huesca - Real Sociedad 0:1 (64. Merino)
Rayo Vallecano - Alavés 1:5 (30. Raúl de Tomás - 34. a 77. Ibai, 8. Navarro, 56. Calleri, 90+5. Burgui)
Celta - Valladolid 3:3 (5. a 54. Aspas, 9. Gomez - 39. O. Plano, 65. Ünal, 90+4. Leo Suárez)
Eibar - Leganés 1:0 (52. Kike García)
Getafe - Atlético Madrid 0:2 (14. Soria vlastní, 60. Lemar)