Zpět na » Primera Division » Barcelona otočila zápas v San Sebastiánu a odskočila Realu, který ztratil v Bilbau dva body

Primera Division - Barcelona otočila zápas v San Sebastiánu a odskočila Realu, který ztratil v Bilbau dva body

Barcelona otočila zápas v San Sebastiánu a odskočila Realu, který ztratil v Bilbau dva body © lfp.es - Luis Suárez

3

15.09. - REVIEW Barcelona je i po čtvrtém kole španělské ligy bez ztráty jediného bodu. Na stadionu Anoeta v San Sebastiánu sice po prvním poločase prohrávala gólem Elustonda. Ve druhé půli se ale nejprve trefil Luis Suárez, aby tři body a výhru 2:1 vystřelil azulgranas Ousmane Dembélé. Real Madrid po remíze v Bilbau 1:1 ztrácí na azulgranas dva body.

Real Sociedad 1:2 FC Barcelona

Gól: 12. Elustondo - 63. Suárez, 66. Dembélé

Real Sociedad: Rulli - Zaldúa, A. Elustondo, H. Moreno, Hernández - Illarramendi (82. Merino), Zubeldia, Pardo (82. Sangalli) - Zurutuza (73. Bautista) - Oyarzabal, Juanmi.

FC Barcelona: Ter Stegen - Semedo (46. Coutinho), Piqué, Umtiti, Alba - Sergi Roberto, Rakitić, Rafinha (57. Busquets) - Messi, L. Suárez, O. Dembélé (77. Arturo Vidal).

Barcelona nakonec dokázala v San Sebastiánu vyhrát. Na nenáviděném stadionu Anoeta, který prošel zajímavou přestavbou, kdy zmizela atletická dráha a tribuny jsou tak nyní mnohem blíž hráčům. To evidentně více vyhovovalo domácímu Realu. Ten byl v první půli lepším týmem. Barcelonský trenér sice udělal jen dvě změny v sestavě oproti tradiční jedenáctce, Coutinha s Busquetsem nahradili Semedo s Rafinhou, nicméně i to se zdálo být na Barcu dost. Nehrála dobře.

Do kabin šli Katalánci s jednobrankovým mankem, když už ve 12. minutě dostal domácí celek do vedení Aritz Elustondo, který napálil míč na bránu hostů a s pomocí tyče ji dostal za záda bezmocného Ter Stegena.

Proto když se ve druhé půli snažili azulgranas zoufale o obrat v utkání, musel Valverde tak jako tak povolat do zbraně Coutinha i Busquetse. K obratu nakonec došlo. Ale bylo to spíše díky chybám domácího mužstva než herní kvalitou Barcelony. A samozřejmě i zákrokům Ter Stegena, opět jednoho z nejlepších hráčů FCB. A to nikdy není pro tým, který aspiruje na to vyhrát úplně všechno, vůbec ideální vizitka.

Obrat skóre obstaral Suárez, když v 63. minutě využil zaváhání gólmana Rulliho a vyrovnal. Tři minuty poté pak Ousmane Démbélé díky dvěma šťastným odrazům vstřelil další důležitý gól v této sezóně. Barcelona má 12 bodů ze 12 možných a vede ligovou tabulku. V tomto ohledu musí být spokojena, nicméně hra by se v jejím podání měla do dalších zápasů určitě zlepšit.

Athletic Bilbao 1:1 Real Madrid

Góly: 32. Muniain - 64. Isco

Athletic: Unai Simon - De Marcos, Yerry, I. Martínez, Yuri - D. García, Beñat (81. Mikel Rico) - Susaeta, R. García, Muniain (54. Capa) - Williams (76. San José)

Real: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Ceballos (46. Casemiro), Kroos, Modrić (61. Isco) - Bale (75. Lucas Vázquez), Benzema, Asensio

Real po remíze v Bilbau nabral hned po čtvrtém kole ztrátu na obhájce titulu z Barcelony. Herně měl sice Bílý balet navrch, ale do vedení šli domácí hráči po půlhodině hry díky Muniainovi. Ten zblízka doklepl do sítě centrovaný míč od De Marcose. Také hosté měli velmi dobré příležitosti. Především střelu Asensia těsně před gólem Athleticu a pak slušný pokus Modriće ze 38. minuty. Ovšem s oběma si dokázal výtečně poradit gólman Unai Simón.

Ještě blíže byl k vyrovnání Bílý balet v 60. minutě. Gareth Bale těsně za hranicí vápna rozehrával přímý kop a byť jeho střela nebyla nijak prudká, Simón si je sklepl před sebe, ovšem tak nešikovně, že se dostal k dorážce Sergio Ramos. Ale svoji chybu stačil ještě napravit a střelu vytěsnil mimo tyče.

Zlatou ruku měl ale při střídání trenér Julen Lopetegui. V 61. minutě poslal na trávník Isca, který se mu už po třech minutách pobytu na trávníku vyrovnávacím gólem. Benzema na polovině hřiště roztáhl hru dlouhým pasem na pravou stranu na Balea, jenž nacentroval do vápna a nehlídaný Isco hlavou umístil balón k tyči. 1:1.

Do velké příležitosti se pak dostal v 70. minutě ještě Asensio, ovšem po jejím zakončení se jen chytal za hlavu. Simón zasáhl skvěle. Domácí také měli příležitosti zvrátit výsledek na svou stranu. Susaetovu střelu ale zblokovala obrana Realu a ani pěkná perda Mikela Rica v nastaveném čase v bráně neskončila.