Zpět na » Primera Division » Ostuda? Žert? Takhle se dělají zátěžové zkoušky na stadionu španělské ligy

Primera Division - Ostuda? Žert? Takhle se dělají zátěžové zkoušky na stadionu španělské ligy

Ostuda? Žert? Takhle se dělají zátěžové zkoušky na stadionu španělské ligy © marca.com - Zátěžové zkoušky na stadionu Raya Vallecana

2

Líbilo se

15.09. - VIDEO Když se řekne termín zátěžové zkoušky, na jejichž základě se má zjistit odolnost tribun stadionu a s tím související bezpečnost fanoušků, asi si představíte nějaké složité akce s mnoha přístroji. Ovšem na stadionu Raya Vallecana to probíhalo úplně jinak, z laického pohledu hodně amatérským způsobem.

Stadion Raya Vallecana, nováčka španělské Primera División, byl 27. srpna uzavřen. Z bezpečnostních důvodů. Pár příznivců totiž během utkání mezi Rayem a Sevillou cítilo chvění tribun stadionu, jehož konstrukce už na první pohled nevypadá úplně bezchybně a zub času už na ní udělal značné stopy. I z toho důvodu byl odložen zápas třetího kola soutěže s Athleticem Bilbao.

Madridská radnice, která je majitelem stánku ve čtvrti Vallecas, rozhodla o uzavření stadionu do doby, než budou vykonány odborné zkoušky, které vyloučí jakékoliv nebezpečí, jež by mohlo návštěvníkům fotbalových zápasů hrozit.

Ovšem to, jak tyto zkoušky probíhaly, rozpoutaly v médiích velký ohlas. Zčásti ironické, nicméně u některých vyvolal způsob jejich provádění i obavy. Z domů v sousedství stadionu totiž byly pořízeny záběry z jejich průběhu. Kromě několika pytlů s pískem ji provádělo šest zaměstnanců, kteří na povel začali skákat.

Jestli je takové množství dostatečné už nám nepřísluší hodnotit, nicméně je to minimálně podivné.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Španělsko...a bude hůř

FotbalFan

Na poskakování po lavečce v okresním přeboru dostačující,ale tohle???Amatérismus jak prase

Collector

To si v najlepsej lige nemozu dovolit poriadnu firmu co im to spravi? Smajlík 2 Iba pytle s pieskom a 6 cigosov co skacu na povel ako cvicene opice v cirkuse? Smajlík 2

Blue_Lion

Tvl to neee Smajlík 3

MESSIFCB
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články