Zpět na » Primera Division » Barcelona na nové růžové sadě dresů vzdala hold městu

Primera Division - Barcelona na nové růžové sadě dresů vzdala hold městu

Barcelona na nové růžové sadě dresů vzdala hold městu © fcbarcelona.es - Třetí sada barcelonských dresů

2

Líbilo se

12.09. - VIDEO Konec polemik a neoficiálních obrázků na internetu. Fotbalový klub z Barcelony dnes oficiálně představil třetí variantu dresů, kterou bude první tým azulgranas používat v této sezóně. Bude vyvedena v netradiční růžové barvě a jejím posláním je vzdát hold katalánské metropoli.

Třetí verze dresů měla ještě zůstat v utajení. Jenže vzhledem k tomu, že ji včera katalánská verze sociální sítě Twitter pustila omylem do světa, během dnešního rána ji potvrdil katalánský klub oficiálně.

Letos je okrajová varianta dresů věnována městu, v němž azulgranas působí, konkrétně ulici Diagonal Avenida, symbolickému prvku, který protíná Barcelonu křížem stejně jako na nových úborech z pravé horní části do její levé dolní. Tedy bráno z pohledu na mapu.

Ostatně detaili mapy jsou vyobrazeny i na dresu, který je v barvě růžové bledé, doplněné červeným odstínem.

„Tyhle dresy perfektně sedí k týmu. Klub je součást města, jeho vliv je vidět v každé ulici nebo náměstí a tato vášeň nakonec inspirovala celou kolekci,“ říká Pete Hopkins ředitel designového oddělení firmy Nike.

Ostatně není to poprvé, co FC Barcelona vzdává hold katalánské metropoli. Už první sada letošních dresů je spojena s Barcelonou, deset pruhů na ní má symbolizovat deset okrsků tohoto téměř dvoumilionového města na pobřeží Středozemního moře.

Nový dres ale nebude nijak laciná záležitost. Na oficiálním webu se originál zápasová verze Vapor Match prodává za 140 eur, fanouškovská Stadium pak za 85 eur. Stejně jako první a druhé verze.

Pro plnou velikost klikněte na obrázek

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
F4BRE - 12.09. Odpovědět

Nemají to nikeový třetí dresy všechny ? Nebo alespoň víc týmu ?!

F4BRE
COKO - 12.09. Odpovědět

Skvělý nápad Smajlík 9

COKO
heto - 12.09. Odpovědět

Pikimu žůžová sedne Smajlík 1

heto
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články