Zpět na » Primera Division » Real Madrid prodal Cristiana Ronalda pod cenou

Primera Division - Real Madrid prodal Cristiana Ronalda pod cenou

Real Madrid prodal Cristiana Ronalda pod cenou © thesportbible.com - Cristiano Ronaldo

0

Líbilo se

12.09. - Real Madrid prodal v létě Cristiana Ronalda do Juventusu Turín. Už od té doby sice uběhly dva měsíce, nicméně jeden z největších a nejpikantnějších transferů celé historie je stále probírán. Naposledy institucí, která zkoumala přestupy a částky za ně zaplacené. A podle ní vyšlo najevo, že Bílý balet své eso prodal pod cenou. Mohl na něm vydělat mnohem více.

Ačkoliv měl Cristiano Ronaldo v madridském klubu výkupní klauzuli nastavenou na jednu miliardu eur, bylo všem jasné, že taková položka měla sloužit pouze pro odrazení případného kupce v případě, že Ronaldo bude mít zájem na Bernabéu pokračovat.

Letos v létě už ale CR7 chtěl klub z hlavního španělského města opustit a vedení Blancos se dohodlo na podmínkách přestupu s Juventusem Turín.

Vzhledem k tomu, že před devíti lety zaplatil Real Madrid za portugalského útočníka Manchesteru United 96 milionů eur, se domluvená suma 105 milionů eur (podle mínění Daily Mirror) zdála být za hráče, jenž už dávno překročil třicítku a blíží se mnohem víc konci kariéru, velice slušná.

Jenže společnost CIES, která se specializuje ve fotbalové sféře na statistické analýzy přinesla překvapivou informaci. Real Madrid svůj klenot prodal pod cenou. Mohl si podle vypočítaných tabulek říci Juventusu o mnohem větší obnos.

CIES, která vzala při výpočtech v potaz hráčovu formu, věk, reputaci, národnost, klub v kterém hrál, stejně jako situaci na hráčském trhu, zhodnotila, že se Ronaldova cena rovná 116,5 milionům eur. Tedy o celých 11,5 milionů eur více, než v červenci italský klub zaplatil.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, thesportbible.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

myslim, ze jina agentura by to spocitala na 123M. kdyby real zadal audit, tak mu potvrdi 90M.....v dubnu by ho neprodali ani za 150M

ovmartin23

Kupní cenu nevytváří agentura, ale nabidka s poptavkou. Ronaldo šel za maximum možného, i tak muselo Juve hodně zvažovat. Přestupová částka je totiž jen a)

FotbalFan
WyQinac - 12.09. Odpovědět

jakykoliv clanek o Ronaldovi a vladcevesmiru a antihnusdrid proste budou komentovat nejakou picovinou i kdyz uz neni v Realu Smajlík 3 aspon je videt, jak vam lezi v zaludku Smajlík 1 podle me se vam o nem i zda

WyQinac

Ten nemá cenu ani mých výkalů

AntiHnusdrid
TrutaCZ - 12.09. Odpovědět

Aspoň že víš, co píšeš

TrutaCZ
oLaf17 - 12.09. Odpovědět

Si je počítal?

oLaf17
heto - 12.09. Odpovědět

Pěkná fotka Smajlík 2

heto

jednotka zoufalstvi = 1 ronaldo

vl4dc3v3sm1ru
Forte02 - 12.09. Odpovědět

To je zas sranec

Forte02
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články