Zpět na » Primera Division » Courtois se vrátí v sobotu do brány Realu. Klíčový pak bude zápas s AS Řím

Primera Division - Courtois se vrátí v sobotu do brány Realu. Klíčový pak bude zápas s AS Řím

Courtois se vrátí v sobotu do brány Realu. Klíčový pak bude zápas s AS Řím © as.com - Thibaut Courtois

2

Líbilo se

11.09. - Nová posila madridského Realu začala svoji novou etapu v kariéře na lavičce náhradníků. Gólman Thibaut Courtois se po přestupu z londýnské Chelsea musel v úvodních zápasech Bílého baletu spokojit pouze s rolí týmové dvojky, jednou, ve finále Superpoháru UEFA, dokonce i s místem na tribuně.

V sobotu proti Athleticu Bilbao by ale měl belgický brankář znovu obléct rukavice a postavit se mezi tři tyče. Jako minulý týden proti Leganés, kdy si odbyl premiéru v zápase nového týmu. Nastoupí tak ve druhém zápase v řadě.

„Courtois bude v sobotu znovu jedničkou. Lopetegui už se takhle rozhodl před reprezentační pauzou a pokud nenastanou nějaké nepředvídané okolnosti, bude to belgický gólman, který obsadí branku Realu na San Mamés,“ potvrdil dnes deník Marca.

Navas se tak začíná řadit do role, která mu byla přisuzována v okamžiku, kdy vyšlo najevo, že Blancos přistoupí k angažmá belgického reprezentanta.

Jak ale bude gesce madridských gólmanů v podání trenéra Lopeteguiho vypadat nadále? Stane se Courtois jedničkou, která bude chytat ve všech zápasech nebo dojde na situaci, jíž už v Madridu zažili v minulosti, kdy jeden gólman bude nasazován na jednu soutěž a jeho náhradník na druhou?

Lopetegui už pronesl, že má co se týče gólmanů stanovený plán. Zápas Ligy mistrů s AS Řím, který se hraje příští středu, může hodně napovědět. Pravdou ovšem je, že ve vedení Realu nejsou příliš nakloněni tomu, aby se oba gólmani střídali.

„V sezóně 2013-14 tehdejší trenér Ancelotti dával v lize přednost Diegovi Lópezovi a v Lize mistrů a poháru pak Casillasovi. Výsledky sice byly dobré, spokojení ale nebyli nejen gólmani, ale ani ve sportovním vedení klubu. Právě proto takový plán nechtějí a preferují, aby dal Lopetegui přednost jednomu z brankářů, aby chytal ligu i Ligu mistrů,“ říká redaktor Juan Ignacio García-Ochoa.

Lopetegui před sebou nemá jednoduchý úkol, Real v tuto chvíli disponuje jednou z nejlepších brankářských dvojic na světě a situaci mu při rozhodování neulehčují ani gólmani. Teoretická dvojka Navas totiž tvrdě dřela celou repre pauzu ve Valdebebas a odmítla kvůli tomu i kostarickou reprezentaci.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Lopetegui nebude mít koule na to říct Perézovi ne. Takže všichni víme kdo bude jedničkou.

Já osobně bych ho první rok nechal sedět, aby se jeho ego spražilo, tenhle rok bych poděkoval Navasovi a po konci sezóny bych ho s ovacemi nechal odejít. Bohužel bavíme se o Realu Madrid, takže se to nestane...

Bal-lack
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články