Zpět na » Primera Division » Cristiano Ronaldo je pryč. Kdo po něm co zdědil v madridském klubu?

Primera Division - Cristiano Ronaldo je pryč. Kdo po něm co zdědil v madridském klubu?

Cristiano Ronaldo je pryč. Kdo po něm co zdědil v madridském klubu? © as.com - Cristiano Ronaldo

3

Líbilo se

10.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE Cristiano Ronaldo zanechal po svém přestupu do Juventusu Turín v madridském Realu velkou díru. Ať jsou současné výsledky jakkoliv pozitivní, nikdo nemůže zpochybnit, že odchod nejlepšího klubového střelce madridské historie nezanechal v útrobách této instituce nějaké následky. Na druhou stranu však turínská operace znamenala, že v kádru Bílého baletu zůstalo mnoho potencionálních „dědiců“.

Cristiano Ronaldo byla ikona, ústřední postava Blancos, kolem které se vše točilo. Když Ronaldo neměl náladu, dělalo se vše proto, aby ho okolní svět co nejméně rozčiloval. Prostě měl určitá privilegia, výsady.

Ať už to bylo na travnaté ploše, v útrobách stadionu, nebo třeba při cestách klubovým autobusem. Vše mělo svůj řád, jež nesměl Cristianovi nikdo narušit. Teď je vše jinak. Deník Marca proto shrnul v bodech hlavní záležitosti, které po odchodu CR7 někdo zdědil.

Penalty

Výsadní právo kopat penalty zdědil pro letošní sezónu Sergio Ramos a je třeba podotknout, že se mu v tomto ohledu daří znamenitě. Ze tří pokusů proměnil všechny, jednou míč přenechal Benzemovi.

Lóže

Jednu z lóží na stadionu Santiaga Bernabéua, kterou měl Cristiano Ronaldo pro svoji rodinu a blízké přátele, směrem k níž se po vstřeleném gólu vždy otáčel a posílal oslavná gesta, převzal pod svoji gesci Sergio Ramos.

Třetí kapitán

Za Sergiem Ramosem a Marcelem měl Cristiano Ronaldo funkci třetího kapitána. Na tu nyní povýšil Karim Benzema, čtvrtý v pořadí je aktuálně Varane.

Poslední při vstupu na Bernabéu

Pověrčivý Ronaldo musel při zápasech na Bernabéu nastupovat na trávník jako poslední. Tuto „výsadu“ po něm nyní převzal Benzema.

Nejvyšší příjem

Po přestupu CR7 do Juventusu a vzhledem k tomu, že na Bernabéu v létě nedorazila žádná mega posila, je nejlépe vydělávajícím hráčem madridského kádru Gareth Bale, ačkoliv některá média tvrdí, že Ramos je na tom platově zhruba stejně.

Nejlepší střelec

I v této kategorii Ronalda zastoupil Francouz Benzema. Ten se v nové roli pod novým koučem víc zaobírá zakončením akce, než věčným hledáním svého portugalského parťáka a výsledky se dostavily. Dal čtyři branky ve třech ligových zápasech. Už jen jeden mu schází aby vyrovnal svoji chabou ligovou statistiku za celou loňskou sezónu.

Číslo na dresu

Možná překvapivě legendární sedmičku, jíž Ronaldovi předal při svém odchodu z klubu zbožňovaný Raúl, dostal „no name“ útočník Mariano Díaz, což mnohé fanoušky hodně rozlítilo.

Místo v autobusu

Ani určité místo v klubovém autobusu nesměl nikdo Ronaldovi zasednout. Nyní je jeho majitelem kondiční trenér Antonio Pintus.

Úvodní foto

Cristiano si při týmovém focení před každým zápasem stoupal z pohledu fotografa úplně vpravo. Teď na jeho fleku obvykle pózuje Benzema nebo Casemiro, hráči, kteří si většinou stoupali nejblíže portugalské hvězdě.

Ceny a trofeje

Ronaldo většinou posbíral všechny individuální trofeje, které byly určeny pro madridské hráče. Letos se jeho nástupcem zřejmě stane Luka Modrić. Ten už dostal ocenění UEFA pro nejlepšího fotbalistu sezóny a v obdobné anketě zřizované FIFA je mezi třemi nominovanými a přisuzují se mu znovu velké šance.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
TrutaCZ - 10.09. Odpovědět

Krásně okopírovaný článek.
Už jsem jej dneska četl...bohužel někdy kolem 11 hodiny :)

TrutaCZ
Eidur - 11.09. Odpovědět

No jo CTRL C,CTRL V a Pulitzerova cena Tě nemine Smajlík 1

Eidur
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články