Zpět na » Primera Division » Poučí se Valverde? Suárez lituje toho, že hrál proti Leganés, tři dny před čtvrtfinálovým vyřazením s AS Řím

Primera Division - Poučí se Valverde? Suárez lituje toho, že hrál proti Leganés, tři dny před čtvrtfinálovým vyřazením s AS Řím

Poučí se Valverde? Suárez lituje toho, že hrál proti Leganés, tři dny před čtvrtfinálovým vyřazením s AS Řím © marca.com - Valverde a Luis Suárez

0

Líbilo se

05.09. - Byla z toho loni pro Barcelonu malá fotbalová tragédie. Po výhře 4:1 v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů proti AS Řím se čekalo, že si odvetu na Olympijském stadionu ohlídá a bez větších trablů postoupí do dalšího kola. Jenže se stal pravý opak. Barcelona vypadla.

Byla to černá kaňka na jinak vcelku velmi dobré sezóně barcelonského klubu. Titul a zisk poháru lehce degradovalo vyřazení od AS Řím už ve čtvrtfinále, přestože azulgranas do dvojzápasu vstupovali jako favorité a po prvním vzájemném klání na Camp Nou tuto nálepku výhrou 4:1 ještě podpořili.

Jenže v odvetě za týden přišel nečekaný kolaps. Římský klub Barcelonu jednoznačně přejel 3:0 a překvapení bylo na světě. Hledaly se příčiny a jednou z nich byla i možná únava hráčů.

Ostatně včera se Luis Suárez vrátil k neblahému okamžiku, kdy sám připustil, že neměl nastupovat do ligového zápasu proti Leganés, který předcházel odvetě v Římě.

„Hodně lituji toho, že jsem v minulé sezóně hrál proti Leganés. Nastoupil jsem na celý zápas, když jsme měli spoustu bodů náskok v tabulce a za tři dny nás čekal duel proti AS Řím,“ uvedl uruguayský útočník pro RAC1. Jen pro obrázek, azulgranas měli tehdy před utkání s Leganés po 30 kolech náskok na druhé Atlético devět bodů a na třetí Real Madrid dokonce třináct.

Barceloně vyšel letošní vstup do sezóny. Vyhřívá se o skóre na čele ligové tabulky, získala španělský Superpohár. Nicméně trenér Valverde je zpochybňován odborníky za to, že se mu znovu nemusí vyplatit nasazování toho nejlepšího, co má, místo rotací se sestavou, k nimž byl například v neděli prostor.

„Všichni by se měli poučit z toho, co se stalo. Suárez říká, že neměl hrát. Klidně se ze zápasu mohl ,ulejt‘, ale mohl zasáhnout i trenér a nechat ho na lavičce. Jako Messiho, Rakitiće, Piquého. Šetření sil hráčů bylo slovní spojení, které v Barceloně nebylo příliš frekventované,“ myslí si Luis Rojo z deníku Marca.

„Chyby jsou od toho, aby se z nich člověk poučil. Ovšem pravda je taková, že se na začátku sezóny žádné rotace neuplatňují. Valverde dál spoléhá na svoji ideální sestavu a to je vše. Když už, tak dá pár minut v závěru novým hráčům, ale to je tak vše. Valverde chce sbírat body a minimálně riskovat. Se začátkem Ligy mistrů se točení se sestavou už předpokládá. Ovšem jak bude velké u opatrného Valverdeho, je otázkou. Aby zase mužstvo nebylo v březnu totálně vyčerpané...,“ namítá redaktor deníku Marca.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články