Zpět na » Primera Division » Barcelona zasadila nováčkovi z Huescy osm ran a je o skóre v čele

Primera Division - Barcelona zasadila nováčkovi z Huescy osm ran a je o skóre v čele

Barcelona zasadila nováčkovi z Huescy osm ran a je o skóre v čele © lfp.es - Leo Messi

2

02.09. - REVIEW Barcelona na Camp Nou předvedla ofenzivní smršť. Nováčkovi z Huescy zasadila osm gólových ran. Díky této kanonádě se probojovala o skóre před Real Madrid do čela tabulky španělské ligy. Dvěma góly k výhře přispěli Luis Suárez a Leo Messi. Ten je se čtyřmi trefy na špici mezi kanonýry společně s madridským Benzemou.

FC Barcelona 8:2 SD Huesca

Góly: 16. a 61. Messi, 25. Pulido vlastní, 40. a 90+3. z penalty Suárez, 48. Dembélé, 52. Rakitić, 81. Alba - 3. Cucho Hernández, 42. Gallar

Barcelona: Ter Stegen - Sergi Roberto, Piqué, Umtiti (65. Lenglet), Jordi Alba - Busquets, Rakitić (71. Vidal), Coutinho - Messi, Suárez, Dembélé

Huesca: Werner - Miramón, Etxeita, Pulido, Luisinho - Moi Gómez, Musto, Melero, Gallar (65. Rubén Semedo) - Longo (58. Gürler), Cucho Hernández (72. Ávila)

Na barcelonském Camp Nou byl dnes večer k vidění ofenzivní festival. I když hlavně v prvním poločase k němu překvapivě přispíval i hostující nováček z Huescy. Z prvního protiútoku ve 3. minutě se dokonce dostal do vedení. Pěkný centr Miramóna hlavičkoval Longo, tečí pak dostal míč do brány Cucho.

Radost ale Huesce vydržela jen necelou čtvrthodinu. V 16. minutě totiž udělal Messi kličku Luisinhovi a střelou na zadní tyč s pomocí odrazu konstrukce vyrovnal. A ve 25. minutě už domácí stav otočili. Jordi Alba pronikl podél brankové čáry a zpětnou přihrávku si do vlastní sítě srazil Pulido. Chvíli poté pak Dembélé nastřelil břevno. Na 3:1 následně zvýšil Suárez, jenže ještě před poločasem snížil na rozdíl jediné branky Gallar, jenž zužitkoval přihrávku Moi Gómeze.

Druhou půli už ale výhradně ovládla favorizovaná Barcelona. Nejprve Messi napálil další břevno, aby pár sekund nato Suárez vyslal kolmicí vpřed Dembélého a ten uklidil míč do rohu Wernerovy brány. Do střelecké listiny se v 52. minutě zapsal i pěknou trefou Rakitić, čímž definitivně zlomil odpor snaživého protivníka. V 61. minutě pak po rychlém brejku, který založil Coutinho, zakončil sólo Messi křížnou střelou - 6:2.

Azulgranas ale měli dál chuť rozšiřovat střelecké konto. V 82. minutě si na přihrávku od Messiho naběhl z levého křídla Alba a znovu střelou na vzdálenější tyčku zvýšil na 7:2. Definitivní tečku za zápasem pak v nastaveném čase přidal Suárez, jenž proměnil pokutový kop. Huesca si tak, stejně jako v roce 2014, odvezla z Barcelony osmigólový příděl a připsala si historicky první porážku v La Lize. Hodně krutou.

Dosavadní výsledky 3. kola Primera División:

Getafe - Valladolid 0:0
Eibar - Real Sociedad 2:1 (26: Cardona, 90+1. Charles - 15. Willian José z penalty)
Villarreal - Girona 0:1 (54. Stuani)
Celta - Atlético Madrid 2:0 (46. Maxi Gómez, 52. Aspas)
Real Madrid - Leganés 4:1 (50. a 61. Benzema, 17. Bale, 67. Ramos z penalty - 24. Carillo z penalty)
Alavés - Espanyol 2:1 (57. Borja Bastón, 59. Sobrino - 42. Baptistão)
Levante - Valencia 2:2 (13. a 33. Roger - 16. Čeryšev, 52. Parejo z penalty)