Zpět na » Primera Division » Přestupové léto ještě neskončilo a Barcelona už plánuje posily na rok 2019

Primera Division - Přestupové léto ještě neskončilo a Barcelona už plánuje posily na rok 2019

Přestupové léto ještě neskončilo a Barcelona už plánuje posily na rok 2019 © FotbalPortal.cz - Posily Barcelony pro rok 2019?

2

Líbilo se

30.08. - Do konce přestupového okna ve Španělsku sice schází ještě necelých 48 hodin, ale obhájce mistrovského titulu z Barcelony už na 99 procent uzavřel svůj kádr směrem dovnitř. Nicméně na příští přestupové léto už má stanovené cíle. Jsou to hned tři jména a podle španělského Sportu by na Camp Nou měla zakotvit dvě z nich.

Marné bylo ze strany barcelonského klubu nahánění tří hráčů, kteří měli vyztužit záložní řadu. Podle tvrzení Sportu byli všichni ochotni přestoupit do Barcy, nicméně vzdor klubových činitelů je prodat veškeré plány narušil a následně i pohřbil.

Největší hvězdou se měl stát Paul Pogba. Čerstvý mistr světa z Ruska prý měl mít neshody s trenérem Josém Mourinhem, jenž ovšem veškeré takové eventuality zametal pod koberec. Nicméně Pogba sám do médií a na sociální sítě vynášel mnohoznačné zprávy, jež si každý mohl vykládat po svém, ovšem žádná z nich nezněla v jasném smyslu - chci hrát jedině za United. Na přestup do Barcelony prý hodně tlačil.

Nicméně Manchester měl jasno v tom, že Pogbu prodat nehodlá. Jednak ve chvíli, kdy přestupové spekulace nejvíce zesílily, už nebyl příliš manévrovací prostor přivést odpovídající náhradu a hlavně ve vzduchu stále viselo stigma staré dva roky. Tehdy rekordní suma za fotbalistu vůbec, jíž museli United uhradit Juventusu. Barcelona tak vysoko rozhodně nemyslela. Jenže vše nasvědčuje tomu, že by se mohl opakovat scénář s Philippem Coutinehm, jehož Barcelona nakonec z Liverpoolu stejně ulovila, byť původní koketování ve vážný vztah nevyústilo. Vše ale mělo svůj čas.

Podobně tomu je i u Francouze Adriena Rabiota. Kvůli němu chtělo PSG žalovat Barcu za neoprávněné jednání s hráčem pod smlouvou bez vědomí klubu. Rabiot měl přání Park princů opustit, ale Paris Saint Germain s Barcelonou jednat nechtělo. Ani v situaci, kdy hráči za rok skončí smlouva. Proto jestli Rabiot ustojí tlaky a nepodepíše se pod nový kontrakt, bude ho mít Barcelona zcela zadarmo.

V případě De Jonga má Barcelona podle informací španělských médií vše pod kontrolou. Nechtěla jít do konfliktu s Ajaxem, domluvila se, že letos hráče nebude za každou cenu kupovat s tím, že se k jeho přestupu vrátí v blízké budoucnosti. De Jong má velký zájem hrát za Barcelonu a podle jeho vyjádření nebude vyjednávat s nikým, dokud nebude na sto procent vědět, že Barcelona přistoupila k jeho angažování.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Radši dát šanci hráčům z La Masie.

MESSIFCB

ani jednoho... máme spoustu kvalitních hráčů

Messi777
COKO - 30.08. Odpovědět

Nejraději jednoznačně Frankieho.

COKO
Reklama
Reklama
Nejnovější články