Zpět na » Primera Division » Mariano Díaz, další z řady navrátilců do dresu Bílého baletu

Primera Division - Mariano Díaz, další z řady navrátilců do dresu Bílého baletu

Mariano Díaz, další z řady navrátilců do dresu Bílého baletu © FotbalPortal.cz - Mariano Díaz

2

Líbilo se

29.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE Oficiálně to zatím ještě potvrzeno nebylo, ale Mariano Díaz by se měl v nejbližších hodinách stát novou posilou Realu Madrid. Jejím novým hráčem. I když by se vlastně spíš hodilo označení staronovým. Po roce se totiž na Bernabéu vrací. Ostatně podobnou strategii už v posledních pěti letech Blancos nejednou zvolili.

Nedostatek herních minut byl hlavní důvod, proč se Mariano Díaz rozhodl po roce v prvním týmu Realu opustit španělskou ligu a vydat se do Francie. V dresu Olympique Lyon pak zažil úspěšnou sezónu. V rámci všech soutěží nastřílel 21 branek a kolem jeho osoby se začaly točit kluby zvučných jmen. Samozřejmě i Real. Ovšem ten poté, co Mariana sezónu předtím prodal za 10 milionů eur, nemínil přistoupit na přehnané požadavky francouzského klubu.

Spasila ho až Sevilla, která jednala o přestupu hráče a dohodla se na ceně 30+5 milionů eur. Jenže zřejmě mírně podcenila madridský klub, nebo doplatila na svoji neznalost. Real měl totiž domluvenu klauzuli, na jejímž základě mohl hráče koupit, pokud dorovná nabídku klubu, jenž ho chce koupit. A Sevilla asi netušila, že by Real po Marianovi mohl skočit. Ovšem stalo se. Či se spíše co nevidět stane. Andaluskému klubu už totiž oznámil, že hodlá nabídku dorovnat.

Mariano se tak vrátí do Realu, stejně jako v posledních letech hned několik hráčů před ním. Od sezóny 2013-14 to bylo hned deset hráčů, jež po zkušené v jiném klubu povolal Bílý balet zpět do zbraně.

Dani Carvajal

Krajní obránce se vrátil na Bernabéu v sezóně 2013-14. Real uplatnil opci na zpětný přestup poté, co se v dresu Leverkusenu stal nejlepším zadákem Bundesligy. Za Carvajala Real zaplatil 6,5 milionů eur. Prodával ho za pět.

Denis Čeryšev

Fotbalista, který v ruském dresu zazářil na nedávném mistrovství světa, strávil čtyři roky v madridském béčku. Poté odešel na hostování do Sevilly (13-14), kde ale kvůli zraněním neměl moc šancí si zahrát. Následující ročník strávil ve Villarrealu, kde doslova zářil a Real si ho stáhl zpět. Jenže během své druhé éry v Madridu zaujal hlavně tím, že ho tehdy trenér Benítez neoprávněně nasadil do pohárového zápasu v Cádizu, když si měl ještě odpykávat trest za karty z předchozího angažmá. V lednu odešel hostovat do Valencie a půl roku nato ho Real definitivně prodal do Villarrealu.

Casemiro

Začátky klíčového hráče Realu byly trochu rozpačité. Po půlročním hostování ze Sao Paula se nakonec vedení Realu přiklonilo k uplatnění opce na přestup za 5,5 milionů eur. V sezóně 2013-14 povýšil do prvního týmu, ale trenér Ancelotti s ním skoro nepočítal. Casemiro tudíž odešel na hostování do Porta, kde se mu ovšem velmi dařilo. Portugalský klub chtěl uplatnit opci ve smlouvě na přestup za 15 milionů eur, nicméně také Real měl vsuvku ve smlouvě, Casemira mohl získat zpět za stanovenou sumu 7,5 milionů eur bez ohledu na postoj Porta. A tak se i stalo.

Lucas Vázquez

Od roku 2007 fotbalově rostl v mládežnických kategoriích Realu Madrid. V roce 2014 odešel na hostování do Espanyolu, kde fotbalově prorazil a také v jeho případě chtěl barcelonský klub uplatnit opci na přestup. Nicméně na žádost Beníteze ho nakonec koupil zpět Real Madrid.

Álvaro Morata

Útočník, který vyrůstal v madridské akademii, tři sezóny střídal madridskou Castillu s prvním týmem. V ročníku 2013-14 se stal definitivně hráčem prvního týmu, nicméně nebyl příliš spokojený a Real ho prodal do Juventusu. Po dvou sezónách v Serii A ale uplatnil Bílý balet opci na zpětný přestup. Ovšem o rok později se Morata znovu stěhoval, tentokrát do Chelsea.

Marco Asensio

Madridský klub koupil mladý talent Mallorcy v prosinci 2014, nicméně ten dál zůstal na Baleárských ostrovech až do konce sezóny. V následujícím ročníku putoval Asensio na hostování do Espanyolu, aniž by odehrál v madridském dresu jedinou minutu. Po sezóně se vrátil na Bernabéu a v přípravě přesvědčil Zidaneho natolik, aby si ho nechal v kádru.

Jesús Vallejo

Real koupil Valleja 31. července 2015, nicméně mladý stoper zůstal v Zaragoze ještě nadcházející sezónu. V červenci 2016, aniž by se vůbec zdržel ve sportovním centru Blancos ve Valdebebas, putoval na hostování do německého Eintrachtu Frankfurt, kde strávil další sezónu. Před ročníkem 17-18 ale Zidane souhlasil s jeho zařazením do kádru prvního týmu.

Borja Mayoral

Také Mayoral procházel nižšími kategoriemi madridského klubu a v sezóně 2014-15 si prošel křestem v béčku Realu. I následující sezónu hrál za rezervu, ale přeci jen už nasbíral šest startů za první tým. Před sezónou 2016-17 se vedení rozhodlo poslat ho na hostování do bundesligového Wolfsburgu. Po něm se vrátil zpět do kádru Realu.

Marcos Llorente

V roce 2008 přišel do žákovských řad Bílého baletu, postupně stoupal všemi kategoriemi až do rezervní Castilly. V roce 2014 si ho vzal trenér Ancelotti na letní přípravu, ale Llorente pak dál hrál za béčko. V sezóně 2015-16 odehrál tři duely za A tým, v té následující odešel hostovat do Alavésu. Zde ve středové řadě vynikal a i proto si ho Real zase stáhl zpět.

Federico Valverde

Real Madrid koupil v červenci 2016 uruguayského fotbalistu pro Castillu. V béčku odehrál celou sezónu, občas trénoval i s prvním týmem. Před minulou sezónou se ho rozhodl poslat na hostování do Deportiva La Coruña, kde zaujal dobrými výkony a pro letošní sezónu s ním zřejmě Julen Lopetegui počítá.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Docela si někdo, ať už tady na FP nebo v Marce, plete pojmy s dojmy. To že Lyon na základě dohody klubu musí přijmout nabídku Realu ve stejné výši, jako již akceptoval z jiného klubu, neznamená, že by hráč nemohl upřednostnit ten jiný klub. Záleží jen na Marianovi pro co se rozhodne

FotbalFan
Zedman - 29.08. Odpovědět

Mariano takovou klauzulí dal svůj souhlas dopředu, takže když ji Real aktivuje nic už si vybírat nemůže. Smajlík 7 Je to jako s Jamesem nebo Moratou. Nevím kam na ty chytrosti chodíš.

Zedman

Co to meleš proboha??:-)

FotbalFan
Zedman - 29.08. Odpovědět

Ok zkusím to vysvětlit tvému Cules mozku. Pokud hráč podepíše smlouvu o přestupu, ve které je klauzule, že mateřský tým ho může zpět za nějakou cenu vykoupit,tak dopředu souhlasí s přestupem zpět. Hráče nesmíš proti jeho vůli prodat ale pokud podepíše smlouvu s možností zpětného odkupu, tak s touto možností dopředu souhlasí.

Zedman

Kde jsi to vzal prosimtě?:-)) Zkus si poposednout a zamyslet se nad tím. Jedná se o dohodu s kluby, hráč s tím nemá vůbec co dělat. Jen se klub zaváže, že musí akceptovat nabídku bývalého klubu ve stejné výši, jako již akceptoval od jiného. Nemůže tedy natahovat cenu a dojít k přeplácení. Ale hráč se pak rozhodně s kým podepíše smlouvu. Jsou to dva rozdílné právní vztahy. Klub x klub a pak dojde na klub x hráč.

FotbalFan

A zpětný odkup je zase něco jiného než předkupní právo (to je teď u Mariana), tam jde o to, že se kluby dohodly na pevné ceně pro ten původní klub. Opět klub x hráč musí dojít ke shodě. Pod Inky smlouvy nejsou předem domluvené, ani to nejde

FotbalFan
COKO - 29.08. Odpovědět

Smajlík 2 klub má jen přednostní právo s hráčem jednat, ale nikde není psáno, že hráč nesmí odmítnout. Prý cules mozku Smajlík 2

COKO
Zedman - 29.08. Odpovědět

Nedávno o tom hovořil prezident Bayernu a předpokládám že ten ví o čem mluví. Vždy jde o tří stranou dohodu, klubů a hráče, předkupní právo je jen jiná forma pevné výkupní klauzule. Takto si kluby jistí ty mladé hráče, pošlou je hrát jinam za relativně levné peníze, ale zároveň se jistí, že si toho hráče můžou kdokoliv stáhnout zpět. Je to součástí dohody a ten hráč s tím počítá.

Zedman
Zedman - 29.08. Odpovědět

No ty jsi další do party. Smajlík 5 Bayern má taky přednostní právo na odkup Jamese po ukončení hostování a James ani Real to nemůže nějak ovlivnit. Jednou takovou dohodu všechny strany podepsali tak platí. Víte hovno ale chytří jste jak rádio Jerevan.

Zedman
Jackopz - 29.08. Odpovědět

"He told me he would like to have me in the squad."

Jackopz
Jackopz - 29.08. Odpovědět

He told me he would like to have me in the squad - Besiktas goalkeeper Loris Karius says that LFC manager Jurgen Klopp wanted to keep the German in his squad before sanctioning his move to the Turkish club.

Kto je tu teraz šašek ?

Jackopz
Zedman - 30.08. Odpovědět

Tak moc ho chtěl až si koupil nejdražšího brankáře na světě Smajlík 4 Kdyby chtěl silnou brankářskou dvojici tak by ho nikam nepustil. Jsou to jen kecy pro naivní děti jako jsi ty aby Liverpool a Klopp nebyli za zmrdy, kteří se ho zbavili jako špinavého prádla a on nebyl za babráka kterého nikde nechcou.

Zedman
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články