Zpět na » Primera Division » Barcelona si oddychla. V nastaveném čase málem přišla o výhru, tři body jí nakonec zachránil VAR

Primera Division - Barcelona si oddychla. V nastaveném čase málem přišla o výhru, tři body jí nakonec zachránil VAR

Barcelona si oddychla. V nastaveném čase málem přišla o výhru, tři body jí nakonec zachránil VAR © marca.com - Ousmane Dembélé

1

26.08. - REVIEW Barcelona si i ve druhém zápase letošní ligové soutěže připsala plný bodový zisk. Jediným gólem jí k němu dopomohl útočník Ousmane Dembélé, který v 57. minutě skóroval po přihrávce Sergiho Roberta. Nicméně v závěru měl úřadující mistr nahnáno, neboť Valladolid vyrovnal v nastaveném čase. Gól ale nakonec systém VAR kvůli ofsajdu neuznal.

Real Valladolid 0:1 FC Barcelona

Gól: 57. Dembélé

Valladolid: Masip - Moyano, Olivas, Calero, Nacho - Borja (64. Keko), Alcaraz, Anuar, Toni Villa (87. Verde), Oscar Plano - Enes Ünal (70. Duje Čop)

Barcelona: Ter Stegen - S. Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - Rakitić, Busquets, Coutinho (84. Malcom) - Messi, L. Suárez (90+1. Munir), Dembélé (76. Vidal)

Barcelona si na stadionu Josého Zorilly, na čerstvě položeném trávníku, z něhož se velice brzo stalo oraniště, vytvořila od začátku zápasu proti nováčkovi soutěže podle očekávaní územní převahu.

Šance po prvním pokusu z ostrého úhlu od Dembélého a odpovědi Enese Ünala na druhé straně, jehož střelu vytlačil Ter Stegen nad břevno, na sebe daly delší dobu čekat. Až po půlhodině hry to byl opět Dembélé, jenž byl v dobré pozici na střelu, ovšem ještě hledal lépe postaveného Suáreze, jenže přihrávka se mu vůbec nepovedla.

Hned vzápětí pak byl v šanci i uruguayský útočník, ale tváří v tvář bývalému gólmanovi Barcelony Masipovi neuspěl. Stejně tak jako o pár desítek sekund později Philippe Coutinho, jenž se snažil o technický obstřel k tyči, ale brankář Valladolidu zasáhl pohotově.

Stejně jako v prvním kole, tak i tentokrát čekala Barcelona na vedoucí gól zhruba hodinu. Dnes byl úspěšným střelcem Dembélé. Do sítě poslal z první balón, který u zadní čáry hlavičkoval zpět do pole Sergi Roberto a videorozhodčí ještě kontroloval jeho platnost.

Pak ale Barca postupně přenechala iniciativu domácím a ti začali hrozit nebezepčnými akcemi. Tu největší měl v 77. minutě střídající Keko, který po centru Čopa hlavičkoval přímo doprostřed brány, kde byl připravený ter Stegen.

V 83. minutě sice přidal druhý gól Barcelony Suárez, ale kvůli ofsajdu uznán nebyl. Pojistit tři body mohl azulgranas v 90. minutě Malcom, kdy šel sám na branku, ale na Masipa si nepřišel. Naopak v samém závěru ještě vyrovnal Keko, ale z gólu se domácí radovali jen chvilku, do té doby, než ho VAR kvůli ofsajdovému postavení odvolal. Barcelona si tak mohla zhluboka oddychnout.

Dosavadní výsledky 2. kola Primera División

Alavés - Betis 0:0
Leganés - Real Sociedad 2:2 (54. a 88. El Zhar - 11. Zurutuza, 17. Illarramendi)
Getafe - Eibar 2:0 (18. Ángel, 90+1. Molina)
Atlético Madrid - Rayo 1:0 (63. Griezmann)