Zpět na » Primera Division » Další loupež? Paris Saint Germain se chystá odlákat Barceloně dvě hvězdy. Půjde opačným směrem Rabiot?

Primera Division - Další loupež? Paris Saint Germain se chystá odlákat Barceloně dvě hvězdy. Půjde opačným směrem Rabiot?

Další loupež? Paris Saint Germain se chystá odlákat Barceloně dvě hvězdy. Půjde opačným směrem Rabiot? © FotbalPortal.cz -

1

Líbilo se

21.08. - Loni vykoupilo PSG z Barcelony hvězdného Neymara a letos v tom chce klub z Parku princů evidentně pokračovat. Podle informací ze španělských médií se totiž prezident Al-Khelaifi rozhodl opět vybrakovat katalánský klub a na jeho mušce jsou nyní dva hvězdní středopolaři - Sergio Busquets a Ivan Rakitić.

„Barcelona se obávala konce přestupové okna a zdá se, že se její starosti začínají naplňovat. PSG totiž zoufale shání TOP záložníka a upřelo své oči na barcelonský tým, aby uskutečnilo mnohamilionový transfer,“ uvádí v Barceloně vycházející Diario SPORT.

Podle všeho má pařížský klub zájem o Sergia Busquetse a Ivana Rakitiće. Blaugranas je sice prodat nechtějí, ovšem musí vyčkávat, jak se k celé záležitosti postaví samotní hráči, jestli oni nebudou mít touhu z klubu odejít. V případě Busquetse už klub učinil první kroky a podle dřívější dohody si s ním předběžně plácl na novém kontraktu, který by měl vejít v platnost v září.

PSG celé léto shání elitního středopolaře. Marně to v Paříží zkoušeli s Pogbou, Pjanićem nebo Kantém. Pohledy se nyní zaměřily na Barcelonu, tak jako loni v případě Neymara. Ani v případě Katalánců to nebude pro francouzský klub nijak snadné, neboť azulgranas chtějí udržet tým pohromadě za každou cenu.

„Podle RAC-1 má Barca uzavřenu dohodu s Busquetsem na vylepšení smlouvy. Zvedne mu plat, ale délka zůstane do roku 2021 a výkupní klauzule na 200 milionech eur. Ve vedení věděli o snaze PSG o barcelonského odchovance a rychle jednali, aby zablokovali možný přestup,“ píše dále deník.

„U Rakitiće je situace odlišná. Chorvatský fotbalista sice prodloužil loni do roku 2021, jeho klauzule je ale jen 125 milionů eur. Na MS v Rusku se bezpochyby zvedla jeho cena a hned několik klubů se ptalo na jeho situaci. Rakitić je v Barce spokojený, ale přes svoji váhu v mužstvu nepatří mezi nejlépe placené hráče. Je mu 30 let a pokud odmítne zajímavé nabídky, měla by mu to Barcelona vynahradit navýšením mzdy. To ale direktiva v tuto chvíli nemá v plánu. PSG má hráče na radaru již několik týdnů,“ spekuluje SPORT.

Bulvární The Sun pak spekuluje nad tím, že Barcelona by mohla mít snahu alespoň jednoho z dvojice pustit. Dle britských novinářů má zájem na omlazení kádru. Výměnou by prý mohl přijít Adrien Rabiot, jenž odmítá podepsat nový kontrakt v PSG. Azulgranas se pak točí i kolem záložníka Ajaxu De Jonga.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es, thesun.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

co rikate na tu novou stranku www.ferovesazeni.cz?
z poslednich 10 tipu maji super bilanci 9 vyhernich a pouze 1 proherni... kdo by nechtel porad vyhravat :)

remadrista
Cule6 - 22.08. Odpovědět

Se mi libi, jak si tu bilanci tak dobre udrzuji. Pomer 9:1 je uz asi pul roku porad stejny..

Cule6

PSG bych poslal do prdele se vší parádou a Rabiota ať si strčí za klobouk vůbec ho nepotřebujem.

Messi777
Eidur - 21.08. Odpovědět

Rakitiče bych za 100 pustil, 30 let a mají adekvátní náhrady, nebál bych se toho

Eidur

OT: Velice zvláštní gesto od Valencie směrem k hráčům Atlética. Může mi nějakej ze zdejších chytrolínů vysvětlit, proč udělali hráči Valencie Atletům pasillo? Já myslel, že když ty týmy nehráli tu soutěž spolu, je to jen výkřik do tmy...

NoIscoNoDisco

Rovnako Alavés spravil pasillo Barcelone za Superpohár. Najlepšie boli komentáre culés typu "nech si Real berie príklad" Smajlík 3 De facto rovnaké prípady, ako keď Real vyhral MS klubov či Európsky superpohár a po nich hral s kým? S Barcou Smajlík 3

NedStark

Tak chytrolinem mne ještě nikdy nikdo nenazval, skoro bych to bral jako urážku, nicmene i tak se vyjádřím. Alaves bylo první kolo, je standard dělat v prvním kole passilo vítězi ligy. Tedy Šejna soutěž, standard. Atletico už nemá co dočinění s ,,protokolem,, ale bylo to jejich rozhodnutí, které nechápu ale je to jejich věc. Nicméně není to žádná zvyklost, usus....

FotbalFan

No o to mi přesně jde. U Alavésu se to ještě trochu pochopit dá, hráli s mistrem...

NoIscoNoDisco

Dělat passilo v prvním kole není žádný standart,pouze v případě,že klub získal titul v posledním kole.Passilo se dělá následující zápas po zisku titulu.Takze v tomhle případě to bylo za superpohár

Collector
Eidur - 21.08. Odpovědět

Nevím no, myslím, že pasillo je jen projev úcty a respektu a udělali jim to za vítězství v Superpoháru, přestože nehráli s nima soutěž.

Eidur

Standart ne, standard ano Smajlík 7

FotbalFan

No to jsem si taky myslel, ale pak mi tady horoucně vysvětlovali, že je to blbost, pokud nehráli soutěž spolu... Tak já jenom tak pro upřesnění.

NoIscoNoDisco

Chyba, ale věřím že textu jsi rozuměl,takže lze se vyjádřit k diskuzi Smajlík 7

Collector
COKO - 21.08. Odpovědět

NedStark: ty jsi fakt kus šulina, srovnáváš domácí poháry s evropskými nebo světovými, ty mě fakt nepřestáváš udivovat.

COKO

Není k čemu. Ty kategoricky tvrdíš, že se passilo v prvním kole nedělá, ja ji naopak několikrát právě v prvním kole v minulosti viděl. Standardně se dělá v prvním kole poslednímu vítězi a jinak pokud je vítěz znám před koncem soutěže, tak v těch zbývajících zápasech sezony taky. Ale rozhodovat se může klidně až v posledním kole, proto je to passilo zvykem delat zejmena v prvním. Takže tady není co diskutovat.

FotbalFan

Mě to přijde jako jedno jestli je to že stejné soutěže nebo ne. Tak jako tak je to tým, ze stejné země, který reprezentoval svou soutěž a pokud vyhrál, tak mi přijde fajn projev úcty a poděkování za skvělou reprezentaci, protože hodnota ligy a tudíž i mě jako týmu hrající tuto domácí soutěž vzroste.

Ale chápu, že někdo může být jen sám za sebe, sebestředně zahleděný a zádumčivý...

Bal-lack

Takže lze se vyjádřit, i když nepřesně.Passilo v prvním kole vítězi ligy není standard.Jak jsi se vyjádřil víše(vím že k jinému tématu),už to nemá co dočinění s "protokolem" Ten se týká pouze následujícího zápasu po korunovaci a všech následujících zápasů po zbytek sezóny.V tomhle s tebou souhlasím

Collector
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články