Zpět na » Primera Division » Španělský Superpohár získala Barcelona, otočila zápas se Sevillou

Primera Division - Španělský Superpohár získala Barcelona, otočila zápas se Sevillou

Španělský Superpohár získala Barcelona, otočila zápas se Sevillou © marca.com - Ousmane Dembélé

2

12.08. - REVIEW Barcelona získala první trofej sezóny. Ve finále španělského Superpoháru, jež se hrálo na marocké půdě v Tangeru, sice nejprve prohrávala gólem Sarabii, nicméně po gólech Piquého a Dembélého dokázala vývoj zápasu otočit ve svůj prospěch. V dresu Sevilly navíc v nastaveném čase promarnil velkou šanci vyrovnat Ben Yedder, když zahodil pokutový kop.

Sevilla 1:2 Barcelona

Góly: 10. Sarabia - 42. Piqué, 78. Dembélé

Sevilla: Vaclík - Mercado (85. Ben Yedder), Kjaer, S. Gómez - Mesa, Banega, F. Vázquez, Escudero - J. Navas, Muriel (60. André Silva), Sarabia (71. Aleix Vidal)

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, J. Alba - , Busquets, Arthur (53. Coutinho), Rafinha (46. Rakitić) - Messi, L. Suárez, Dembélé (86. Arturo Vidal)

Vcelku nečekaný vývoj nabralo finále španělského Superpoháru když po počáteční dominanci Barcelony podnikla Sevilla v 10. minutě bleskurychlý brejk, na jehož konci Muriel nahrál volnému Sarabiovi, jenž překonal Ter Stegena, který si do té doby nesáhl na míč. Skórující tým si nicméně musel na platnost trefy počkat, až ji posvětí VAR, neboť asistent rozhodčího si nebyl jistý postavením Sarabii na hranici ofsajdové linie.

Barcelona po inkasované brance dál hrála svůj fotbal a do nebezpečných šancí se dostal po rohovém kopu Messi v 15. a po střele zblízka i Jordi Alba v 19. minutě, nicméně náš Vaclík si s jejich střelami poradil. Ve 26. pak zahrozil ještě nedávno hráč Sevilly Lenglet, který hlavičkoval těsně nad.

Dobrou pozici skórovat měl i Suárez, ale ujala se až trefa Piquého. Z přímého kopu ve 42. minutě orazítkoval Messi tyč a barcelonský stoper byl nejblíže dorážce. Ovšem i gól na 1:1 musel nejprve potvrdit videorozhodčí.

Ve druhé půli byl blízko vyrovnání sevillský Franco Vázquez, po rohovém kopu ale centrovaný balón poslal v 62. minutě hlavou pouze do horní tyčky. O sedm minut později jeho střela jen těsně minula branku Barcy.

Šance měla i Barcelona. Úprk Dembélého a jeho následnou střelu zastavil v 63. minutě Vaclík, v akci vedené Albou v 78. zastavil český gólman těsně po sobě jdoucí střely Messiho a Suáreze. Jenže hned vzápětí nedosáhl na parádní dělovku Dembélého a Barcelona šla jedenáct minut před koncem do vedení.

To mohl v nastaveném čase vynulovat Ben Yedder. Postavil se k exekuci penalty, kterou rozhodčí nařídil za faul Ter Stegena na Aleixe Vidala, nicméně francouzský fotbalista jí kopl mizerně a barcelonský brankář, který vystihl směr, neměl příliš práce jí zneškodnit. První titul sezóny ve Španělsku tak patří Barceloně.